Team Poland na Five Boro Bike Tour w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

4 maja w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Team Poland, zespołem złożonym m.in. z pracowników Konsulatu Generalnego w Nowym Jorku i Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ, którzy reprezentowali Polskę w trakcie tegorocznego Five Boro Bike Tour.

Five Boro Bike Tour to największy na świecie miejski rajd rowerowy, który w tym roku 5 maja przejechał przez wszystkie dzielnice Nowego Jorku. Na spotkaniu w Konsulacie obecny był Kenneth Podziba, prezes organizującego rajd stowarzyszenia Bike New York, którego dziadkowie byli Polakami i który powiedział, że około 30 tysięcy uczestników bierze zazwyczaj udział w Five Boro Bike Tour.

Konsul Generalny RP Adrian Kubicki – chciałby, aby zbudował się mocny rowerowy zespół, który będzie reprezentował Polskę na ulicach Nowego Jorku i który chętnie będzie zapraszany do konsulatu.

prof. Leszek Sybilski – inicjator ustanowienia Światowego Dnia Roweru, ma zawodową historię z jazdą na rowerze.

Konsul Wawrzyn Warkocki jest kierownikiem sekcji rowerowej działającej przy konsulacie i codziennie przyjeżdża na rowerze do pracy.

Posłuchajcie co mówią inni członkowie zespołu Team Poland o Five Boro Bike Tour i ich uczestnictwie w rajdzie.


Zdjęcie z rajdu następnego dnia: Mateusz Wiercioch

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here