Tragiczna śmierć polskiego szeryfa z Passaic

Reklama - Advertisement

Nie żyje Richard Berdnik – polskiego pochodzenia szeryf Passaic County, a także, były Główny Marszałek Parady Pułaskiego. 

Policja prowadzi śledztwo, w sprawie śmierci szeryfa – przedstawiciele służb prawa podają, że Berdnik śmiertelnie postrzelił się swoją własną bronią. Wszystko wskazuje na to, i potwierdzają to również źródła Radio RAMPA, że Berdnik popełnił samobójstwo.

Do tragedii doszło w restauracji Toros w Clifton, gdzie szeryf jadł późny lunch we wtorek. Kiedy poszedł do łazienki, świadkowie usłyszeli strzał. 

Szeryf Berdnik był ojcem czwórki dorosłych dzieci, dziadkiem i mężem. W policji pracował ponad 40 lat, a od 2011 roku piastował stanowisko szeryfa w Passaic, na które to stanowisko wybierany był cyklicznie. Na piątą kadencję wybrany został w listopadzie 2022 roku.

Berdnik miał polskie korzenie – jego rodzice pochodzili z Polski. Urodził się w Passaic, NJ w rodzinie polskich imigrantów. Jego rodzice – Bernice Rudnicki z miejscowości Czyżyków i Basil Berdnik z miejscowości Zawieluwie – wychowywali synów, Richarda i Edwarda, w polskiej tradycji i polskiej dumie narodowej. Byli parafianami kościoła St. Joseph’s w Passaic. Richard chodził do polskiej szkoły im. Adama Mickiewicza w Passaic. 

W roku 2014 roku pełnił funkcję Głównego Marszałka Parady Pułaskiego. Richard Zawisny, prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, za pośrednictwem Radio RAMPA, składa kondolencje rodzinie zmarłego: “Składam kondolencje i modlitwy dla rodziny szeryfa hrabstwa Passaic Ryszarda Berdnika Głównego Marszałka Parady 2014, ode mnie i całego komitetu parady z okazji Dnia Pułaskiego.”

Szeryfa wspominał również dzisiaj gubernator stanu New Jersey, Phil Murphy – gubernator napisał w oświadczeniu, że Berdnik był bliskim przyjacielem jego i jego żony. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto relacja wideo Radio RAMPA z Parady Pułaskiego 2014 :

Biało-czerwony Manhattan, czyli Parada Pułaskiego po raz 77.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here