Trener judo komentuje polityczne kulisy Olimpiady

Gościem Radio RAMPA był Wojciech Szuliński, wielokrotny medalista mistrzostw i zawodów w judo oraz sambo, instruktor judo, właściciel szkoły Szulinski Judo Club w Nowym Jorku. Tematem przewodnim rozmowy: polityczne kulisy trwającej w Tokio olimpiady. Świat obiegła wiadomość, że zawodnik judo z Algierii, zrezygnował z udziału w olimpiadzie, po tym jak w drugiej rundzie potyczek, trafił na rywala z Izraela… polityczne uwarunkowania i konflikty pomiędzy krajami, nie pozwoliły mu na podjęcie pojedynku.

Wojciech komentuje tą sytuację, a także opowiada o tym jak polityka ma się do podobnych sytuacji na międzynarodowych zawodach. Zdarzało się już niestety, że wybór sportu, łączył się z przymusową emigracją i troską o życie swoje i rodziny zawodnika. Jakie są konsekwencje takiej decyzji?

Wojciech komentuje również szanse amerykańskiej i polskiej reprezentacji judo na Olimpiadzie w Tokio. 

Już wkrótce w Radio RAMPA obejrzycie obszerny wywiad z Wojciechem Szulińskim, który wrócił właśnie z Kolumbii, gdzie w Pan American Sambo Championship zdobył trzy medale – złoty w Sport Sambo 88 KG, srebrny w Beach Sambo oraz brązowy w Combat Sambo (MMA ) 88 KG – tym samym został pierwszym reprezentantem Team USA, który tego dokonał, a także zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w SAMBO w listopadzie tego roku. Sprawdzajcie stronę Radio RAMPA.

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here