Trump odwołuje łapanki ICE na dwa tygodnie

White House
Reklama - Advertisement

Prezydent Donald Trump ogłosił w sobotę, że opóźni zaplanowane na niedzielę łapanki nielegalnych imigrantów w największych miastach USA. “Na prośbę demokratów, opóźniłem o dwa tygodnie Illegal Immigration Removal Process / Proces deportacji nielegalnych imigrantów, aby zobaczyć czy Demokraci i Republikanie mogą wspólnie wypracować rozwiązanie na problemy związane z azylem i lukami w prawie, które to stanowią problem przy południowej granicy USA. Jeżeli nie, deportacje się zaczną.”

 

Jeszcze w sobotę rano, Prezydent USA bronił swojej pozycji co do operacji ICE, oświadczając, że rodziny, które posiadają nakaz deportacji, a wciąż przebywają w USA, łamią prawo.
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here