Sędzia polskiego pochodzenia kandyduje na stanowisko prokuratora okręgowego dzielnicy Queens

Advertisement - Reklama

Sędzia Greg Lasak, całe życie mieszkał w Nowym Jorku, ale jego rodzice byli emigrantami pierwszej generacji – Michał Lasak i Jean Lasak, z domu Trochimowicz, przybyli do USA z Krakowa. Greg Lasak wychował się w dzielnicy Woodside. Od 25 lat pracuje jako prokurator, a od 15 jako sędzia. W trakcie swojej kariery był prokuratorem w największych sprawach kryminalnych dzielnicy Queens, skazywał najgroźniejszych morderców, w tym morderców policjantów, czy sprawców tzw. the College Point Massacre. Odpowiedzialny jest również za uniewinnienie ponad dwóch tuzinów osób niesłusznie skazanych. 

Sędzia Lasak startuje w wyborach na urząd Prokuratora Okręgowego dzielnicy Queens, które będą miały miejsce 25 czerwca, we wtorek. Posłuchajcie więcej:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here