Trwa dochodzenie w sprawie pożaru w Linden

Reklama - Advertisement

Trwa dochodzenie w sprawie pożaru, który w środę po południu zniszczył wiele domów w Linden.

Jak podaje w emailu do Radio RAMPA, Kapitan ds. administracyjnych z Linden Police Department, Christopher Guenther, około godziny 15:35, 16 kwietnia 2023 r. jednostki policji i straży pożarnej Linden zostały wysłane na blok 300 przy ul. Miltonia w związku z zgłoszeniem pożaru na podwórku. Po przybyciu jednostek na miejsce okazało się, że pali się tył dwóch domów wielorodzinnych. Strażacy zadziałali szybko i uratowali 17-letniego mężczyznę i jego psa z drugiego piętra jednego z domów. Nastolatek został opatrzony na miejscu i przewieziony do szpitala św. Barnaby z powodu zatrucia dymem. Drugi pies został później znaleziony bez szwanku w domu.

Strażacy Linden, z pomocą wielu oddziałów wzajemnej pomocy hrabstwa Union, walczyli z ogniem przez około godzinę, zanim ogień został opanowany. W pożarze zniszczone zostały dwa budynki wielorodzinne, uszkodzony został także trzeci dom. Amerykański Czerwony Krzyż udzielił pomocy rodzinom przesiedlonym w wyniku pożaru.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru, a osoby posiadające informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z dec. Jamesa Garrisona pod numerem (908) 474-8045 lub pocztą elektroniczną na adres [email protected].

Zdjęcia: Linden PD

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here