Tydzień w Minutę (odcinek 48) – Wygraj $$$ na święta: “Ugly Christmas sweater”

Reklama - Advertisement

Witamy w 48 odcinku programu Tydzień w Minutę. Tym razem niestety program prowadzę sama… bez Moniki 🙂

Pozdrawiamy ją serdecznie i tym samym przechodzimy do podsumowania wiadomości minionego tygodnia. Na naszym podwórku i na świecie działo sie, jak zwykle dużo. Rozpoczynamy od historycznej chwili, czyli wygranej Polaków w skokach narciarskich w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Mamy być z czego dumni!

Skoro jesteśmy w świecie sportu warto powiedzieć o Plebiscycie Sportowym Przeglądu Sportowego, w którym po raz kolejny wybierać będziemy sportowca roku 2016. Kto jest faworytem na chwilę obecną? Jakie osobowoście walczą w tym roku o ten zaszczytny tytuł?

W minionym tygodniu w Domu Polskim w Filadelfii odbyła sie bardzo oryginalna wystawa o stanie wojennym w dokumentach, która zebrała wielu odbiorców.

Do katastrofy doszło nastomiast  w kopalni miedzi Rudna, gdzie zginęli górnicy. Władze spółki ogłosiły czterodniową żałobę, do rodzin ofiar zwrócił się też sam prezydent Andrzej Duda.

Wracając do Stanów Zjednoczonych – do więzienia trafił 22-latek z Ohio, który planował zamach na kapitol. Grozi mu za to nawet 30 lat pozbawienia wolności. USA przechodzi burzliwy okres – zwolennicy i prawnicy Donalda J. Trumpa walczą o wstrzymanie ponownego przeliczania głosów w stanach Wisconsin i Pensylwania. Jakie będą rezultaty ich starań?

Po oburzeniu opinii społecznej, a szczególnie wegan, Bank Anglii przyznał, że nowe banknoty robione są ze zwierzęcego łoju. Petycja w tej sprawie w ciągu dwóch dni zebrała poparcie ponad 100 tysięcy osób.

Na koniec wiadomości z Waszyngtonu. Prezydent Barack Obama zapalił lampki na Narodowej Choince. Święta zbliżaja sie do nas wielkimi krokami.

 

W kulisach programu KONKURS !!!!

Sponsorem nagród o łącznej wartości 100$ jest  firma ubezpieczeniowa Allstate Insurance: Matthew Mullen. 661 Manhattan Ave Brooklyn, NY 11222 , Telefon odbierany w jezyku polskim: (718) 389-5533

Zobacz koniecznie, weź udział w konkursie i wygraj nagrody o wartości 100$ !

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here