Tyle będzie Polski, ile flint w polskich domach – Grzegorz Braun w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA był Grzegorz Braun – publicysta, reżyser filmów dokumentalnych, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2015 roku.

Z panem Grzegorzem rozmawialiśmy na temat sytuacji politycznej w Polsce, prelekcjach, które odbędą się w Nowym Jorku i New Jersey.

“…chodzi o III wojnę światową, która się właśnie zaczyna i rzecz w tym, czy my ujdziemy z życiem…” – powiedział Braun, podczas rozmowy.  Sytuacja polityczna w Polsce jest bardzo kontrowersyjna i na ten temat wypowiada się wielu polityków. Faktem jednak jest, że większe możliwości swobodnej wypowiedzi są poza granicami kraju. I jak sam zainteresowany powiedział,w Polsce brakuje mu możliwości wyrażenia swojego zdania i podzielenia się wiedzą, którą posiada.

Czy konflikt partyjny w Polsce i podział Polaków wpływa na politykę zagraniczną i nasze stosunki z innymi państwami? W jaki sposób polonia amerykańska może pomóc Polakom? Grzegorz Braun opowiedział nam po krótce o terrorze poprawności politycznej, a także antypolskiej propagandzie. Poruszylismy również kwestię zbliżającej  się 1050 rocznicy chrztu Polski. Co się stanie jeśli ulegniemy prowokacji? Na koniec, Grzegorz Braun o obowiazku posiadania broni, przez obywateli Polski,  którą argumentuje nadchodzącym niebezpieczeństwem ze wschodu.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu i na prelekcje, które odbędą się kolejno 18,19 Marca w NJ, 20 Marca (niedziela) w Nowym Jorku.

3-15-16 Grzegorz Braun - 6S4A7529

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here