Tylko połowa uczniów w NYC mówi w domu w języku angielskim

Reklama - Advertisement

Według danych Ministerstwa Edukacji, zaledwie połowa uczniów szkół publicznych w Nowym Jorku, posługuje się językiem angielskim w domu.

Według opublikowanych danych, uczniowie szkół nowojorskich mówią w 176 językach. Najbardziej popularne języki to hiszpański, chiński, bengalski i arabski.

Różnorodność językowa różni się w zależności od dzielnicy, i często spotkać można języki bardzo unikatowe: na Bronksie, języki Fulani, Soninke i Twi, znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej używanych języków poza angielskim; na Brooklynie, język rosyjski jest już na piątym miejscu; na Manhattanie używany jest język japoński i rdzenny język Wolof; na Staten Island usłyszeć można język Cejloński. Dzielnica Queens jest najbardziej różnorodna – tam usłyszeć można aż 117 języków.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here