Cztery zmiany w nowojorskich szkołach publicznych, o których musisz wiedzieć

Reklama - Advertisement

To właśnie dzisiaj szkoły publiczne w Nowym Jorku, otworzyły swoje drzwi po wakacjach. Co nowego w tym roku szkolnym czeka na nowojorskich uczniów i ich rodziców?

  1. Więcej dni wolnych od zajęć: w tym roku szkoły zamknięte będą w dwa dni świąt muzułmańskich (święta ruchome, Eid al-Fitr – przypada w lecie przyszłego roku i Eid al-Adha – przypada 24 września, czwartek – z tego powodu szkoła zaczyna się o dzień wcześniej) oraz dzień Nowego Roku Księżycowego (Lunar New Year – święto ruchome, wypadające 8 lutego 2016).
  2. Powracają nadzorcy szkół (superintendent), do których odpowiadać będą dyrektorzy szkół. Nadzorcy odpowiedzialni będą za szkoły na danym obszarze geograficznym, a ich praca uspokoić ma rodziców – dyrektorzy będą bardziej sprawdzani, co zapewnić ma lepszą ich pracę.
  3. Zmiany w kodeksie dyscyplinarnym: dyrektor szkoły musi uzyskać zgodę Ministerstwa Edukacji, aby zawiesić studenta za przewinienie zwane “defying authority,” czyli sprzeciwienie się autorytotowi szkoły/dyrektora.
  4. Koniec z papierowymi talerzami: we wszystkich szkołach publicznych używane będą od teraz talerze wykonane z tzw. przetworzonego papieru gazetowego (compostable plates), który rozkłada się dużo szybciej i z większą korzyścią dla środowiska. Mowa jest tutaj o 860,000 talerzy każdego dnia.

No i przypominamy, ten tydzień szkolny trwa tylko trzy dni i już wita nas długi weekend! Szkoły zamknięte są w poniedziałek i wtorek z okazji święta Rosh Hashana.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here