Uciekł z 50. piętra wieży World Trade Center – Przemysław Błaziak wraz z żoną po 20 latach od ataków

Reklama - Advertisement

11 września 2023 roku przypada 22. rocznica ataków terrorystycznych na World Trade Center.

Zapraszamy aby obejrzeć rozmowę nagraną w 20. rocznicę ataków, w roku 2021:

 

RAMPA prezentuje ekskluzywną rozmowę z Panem Przemysławem Błaziak, który uciekł z 50. piętra North Tower. Do rozmowy zaprosiliśmy również jego żonę, Magdalenę, która pracowała wówczas na Manhattanie, w regionie ONZ.  Pan Przemysław zdołał zadzwonić jeszcze do żony będąc wewnątrz budynku – a ona odebrała, i jak się okazało, była to ich ostatnia rozmowa przed zawaleniem się wieży. Małżeństwo opowiada o tym jak pamiętają tamten dzień – Pan Przemysław opowiada o ucieczce, o tym co widział ewakuując się, o reakcji swojej ale i innych ludzi; o tych, którzy, chcąc udzielać pomocy, szli na pewną śmierć. Kolejno, opowiada o drodze przez Manhattan, aby dojść do biura żony… Pani Magda opowiada o tym, jak czekała i wierzyła, że jej mąż zdoła przeżyć.

Małżeństwo Błaziaków opowiada jak wyglądało ich życie po 2001 roku, kiedy odwiedzili ponownie WTC, jak obchodzą rocznice 11 września, oraz jak o swoich doświadczeniach rozmawiali ze swoimi dziećmi, które urodziły się kilka lat po atakach. Dzielą się również swoją opinią co do następstw ataku na WTC i zakończonej po niespełna 20. latach, wojnie w Afganistanie. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here