Upamiętnienie 110. urodzin Jana Karskiego w Konsulacie Generalnym RP w NYC

Reklama - Advertisement

23 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku celebrowano 110. urodziny Jana Karskiego. Jan Karski był tajnym emisariuszem polskiego państwa podziemnego, który informował zachodnich przywódców o eksterminacji Żydów w nazistowsko-niemieckich obozach zagłady.

Urodził się 24 czerwca 1914 w Łodzi, zmarł 13 lipca 2000 w Waszyngtonie.

Podczas wydarzenia, najpierw wykład wygłosił prof. Mieczysław Biskupski, a następnie jazzową muzyką uroczystość uświetniło trio Jazz Ensamble w składzie Krzysztof Medyna, Andrzej Winnicki i  Jeff Dingler.

Wicekonsul Stanisław Starnawski opowiedział o tym, jak w tym roku Konsulat świętuje 110. urodziny Jana Karskiego, a także wytłumaczył, jaki jest sens ławeczki posadowionej przed konsulatem z pomnikiem Jana Karskiego.

Prof. Mieczysław Biskupski – amerykański historyk o polskich korzeniach podkreślił, że osobiście znał Jana Karskiego.

Krzysztof Medyna i Andrzej Winnicki z trio Jazz Ensamble opowiedzieli o tym, jakie utwory wybrali na uroczystość 110. urodzin Jana Karskiego.

A jakie wrażenia wywarły na uczestnikach tegoroczne obchody urodzin Jana Karskiego? Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here