Jubileusz 25-lecia Polsko-Amerykańskiego Klubu Fotografika

Reklama - Advertisement

21 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się uroczystość 25-lecia Polsko Amerykańskiego Klubu Fotografika. Na srebrnym jubileuszu klubu swoje prace wystawiało 44 artystów, a wśród nich tak znane nazwiska jak: Eva Rubinstein czy Ryszard Horowitz.

Dariusz Kanarek – Prezes Polsko Amerykańskiego Klubu Fotografika podkreślił, że klub poprzez sztukę łączy pokolenia i opowiedział o swojej historii z wejściem do klubu.

Zosia Żelewska – Bobrowski jest jedną ze współzałożycielek Klubu Fotografika, lubi fotografować ruch i być polonijnym kronikarzem. W relacji wspomina początki Klubu.

Wiola Koss – wnuczka jednego ze współzałożycieli Klubu Jerzego Kossa, w wieku 9 lat zrobiła współzałożycielom jedno z pierwszych zdjęć na ławeczce i w relacji wspomina swojego dziadka.

W relacji Radio RAMPA posłuchacie samych artystów – co mówią o swoich pracach, które pokazali na tegorocznym, jubileuszowym Salonie Fotografika. Eva Rubinstein podzieliła się prywatną historią, zdjęcia, jest jej syna, który zginął. Fryderyk Dammont pokazał swoje zdjęcie, zrobione przez jego ojca, w Krakowie, na którym jest o 92 lata młodszy.

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here