Polska Dobrze Smakuje! Polscy producenci żywności w NYC

Reklama - Advertisement

W dniach 23-25 czerwca w Nowym Jorku w Javits Centre odbyła się kolejna edycja Summer Fancy Food Show. Jest to coroczne wydarzenie, na którym producenci żywności z całego świata prezentują swoje kuchnie, jedzenie, produkty spożywcze. Na Summer Fancy Food Show była również reprezentacja z Polski. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z 23 polskimi wystawcami ze wszystkich regionów Polski w biało-czerwonym polskim pawilonie  pod sloganem „Poland taste good” prezentowali swoje produkty.  

W relacji dla Radio RAMPA, Irmina Włodarczyk przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, opowiedziała o tegorocznej promocji polskiej żywności na Fancy Food Show.

Przez 3 dni odbywały się też pokazy kulinarne na żywo, które organizowało Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy w Polsce we współpracy z Funduszem Promocji Mięsa Wieprzowego. Tomasz Parzybut – prezes stowarzyszenia wraz z szefem kuchni, w relacji dla Radio RAMPA, opowiedzieli o tym, co w tym roku promują i serwują na nowojorskich targach.

Wchodząc w głąb polskiego pawilonu można było zobaczyć bardzo różnorodny asortyment polskiej żywności. Przechodząc na drugą stronę polskiego pawilonu, można było zobaczyć najlepszej jakości polskie pieczywo, wypiekane na kamiennych piecach firmy InterEuropol oraz wszelkie rodzaje produktów bezglutenowych oferowane przez firmę Bezgluten.

Kolejnym polskim akcentem były stoiska przygotowane przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego, która w tym roku skupiła się się na przetworach zbożowych z certyfikatem „jakość tradycja”, czyli m.in. mąkach, makaronach, ciastach. Nowością był makaron nierówno siekany, który ma oddawać pracę naszych babć, które kiedyś własnoręcznie robiły makaron, kroiły go nożem i nie zawsze był równo posiekany.

W relacji dla Radio RAMPA:

  • Izabela Byszewska – prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego podkreśliła, że w tym roku skupili swoje wysiłki na promocji produktów zbożowych,
  • Agnieszka Wieczorek przyciągała do stoiska pysznymi racuszkami z niespodzianką w środku,
  • wystawcy promowali polskie zboża wraz z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego,
  • Krzysztof Grabowski z nowojorskiego oddziału Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) podsumował tegoroczne Summer Fancy Food Show.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here