Pytanie do burmistrza NYC: reakcja na śmierć polskiej policjantki

Reklama - Advertisement

Radio RAMPA należy do grupy akredytowanych przy burmistrzu miasta Nowy Jork mediów. Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA, bierze udział w konferencjach prasowych z udziałem burmistrza, gdzie zadaje pytania dotyczące spraw Polonijnych, ale również, lokalnych dzielnic w których mieszka Polonia. 

Podczas ostatniej konferencji prasowej, Monika Adamski zapytała burmistrza miasta Nowy Jork, o jego reakcję tragiczny wypadek na Long Island, w którym śmierć poniosła policjantka NYPD, Polka – Emilia Rennhack, panieńskie nazwisko Kowalczyk, członkini NYPD Pulaski Association. Burmistrz przyznał, że nie był świadomy, że policjantka była Polką i że chce wziąć udział w jej pogrzebie, zaplanowanym na 6 lipca.

Emilia Rennhack, panieńskie nazwisko Kowalczyk, zginęła w piątek, 28 czerwca, na Long Island, kiedy samochód osobowy wjechał w salon kosmetyczny Hawaii Nail & Spa przy Grand Boulevard w miejscowości Deer Park. W wyniku wypadku, zginęły cztery osoby, a dziewięć zostało rannych. 

Emilia pracowała w NYPD, a dokładnie, w 102 posterunku policji na Queensie. Podczas wypadku nie była na służbie. Miała 30 lat. Pracę w NYPD rozpoczęła w styczniu 2018 roku, a od maja 2019 roku pracowała w 102. posterunku policji. We wrześniu 2023 roku wzięła ślub – jej mąż, Carl Rennhack, również pracuje w NYPD i jest detektywem w tym samym posterunku policji. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here