NYC: uwaga na oszustów – nigdy nie dostaniesz smsa aby zapłacić on-line

Reklama - Advertisement

Miasto Nowy Jork ostrzega przed oszustwem, które rozprzestrzeniane jest przeważnie poprzez wiadomości tekstową – chodzi o smsa, w którym otrzymasz wiadomość, że jesteś winny pieniądze agencji miejskiej i możesz zapłacić on-line, aby uniknąć większej kary. 

We wtorek, podczas konferencji prasowej z władzami miasta Nowy Jork, w której udział wzięło Radio RAMPA, informowano o konkretnym przykładzie – możesz otrzymać smsa, że masz nieopłacony parking. W wiadomości zostaniesz poinformowany, że aby uniknąć dodatkowej opłaty $25, możesz zapłacić $2.50 na stronie nycitypay.com – miasto ostrzega, że to oszustwo.

Nigdy – żadna agencja miejska – nie będzie zwracać się do Ciebie poprzez wiadomość tekstową, aby upomnieć się o opłatę. Dodatkowo, władze miasta uczulają – oficjalne agencje miejskie, posługują się stronami internetowymi z końcówką – .gov.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here