Uroczyste otwarcie mostu Tadeusza Kościuszki

Reklama:

28 sierpnia doszło do uroczystego otwarcia nowego mostu Tadeusza Kościuszki, łączącego dzielnice Brooklyn i Queens w Nowym Jorku.

Do dyspozycji kierowców, jest pięć pasów ruchu w kierunku Queensu, cztery pasy ruchu w kierunku Brooklynu, a także 20-stopowa ścieżka dla rowerów i pieszych. Uroczystości otwarcia miejsce miały rano i wieczorem w środę. Zwieńczone zostały pokazem świetlnym przy muzyce.

Obecny gubernator Nowego Jorku Andrew M. Cuomo użył postaci Tadeusza Kościuszko, jako przykład imigranta, któremu tak wiele zawdzięcza Ameryka. Podkreślił również, że nowy most, jest tylko jedną z wielu nowych konstrukcji, które choć trudne do zrealizowania, to w wielki sposób powiększą świetność stanu Nowy Jork – jako przykład podał również remont lotnisk LaGuardia czy JFK.

W uroczystościach, oprócz gubernatora, któremu w porannej ceremonii towarzyszyła mama Matilda Cuomo, udział wzięli m.in. radny stanowy z Brooklynu Joe Lentol, kongresmenka Carolyn Maloney, prezydent dzielnicy Queens Melinda Katz, prokurator generalny stanu NY Letitia James.

Zobaczcie relację:

About The Author

Related posts