Uroczysty bankiet Parady Pułaskiego w New Jersey

Advertisement - Reklama

12 listopada 2021 roku, miejsce miał bankiet Parady Pułaskiego w Garfield, NJ – po raz pierwszy w historii, bankiet odbył się już po paradzie, a samo wydarzenie, miejsce miało nie jak zwykle na Times Square w Nowym Jorku, ale w stanie New Jersey. Zmiany związane były z obostrzeniami wprowadzonymi w mieście Nowy Jork, w związku z pandemią koronawirusa. 

Bankiet był zwieńczeniem pracy Marszałka Głównego 84. Parady Pułaskiego, Heidi Jadwigi Kopala, która funkcję tę pełniła, de facto, dwa lata. Na uroczystym balu pojawiło się ponad 460 osób, wśród nich przestawiciele polskich władz z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, z Konsulem Generalnym Adrianem Kubickim na czele. Obecnych było również wielu przedstawicieli duchowieństwa, w tym, ze środowisk amerykańskich. Bal rozpoczął się jak zawsze tradycyjnym Polonezem. Ukoronowaniem wieczoru była prezentacja Marszałków i Miss Polonia poszczególnych kontyngentów, które wzięły udział w Paradzie Pułaskiego. 

Po raz pierwszy również, już na bankiecie wiadomo było, kto poprowadzi kolejną Paradę Pułaskiego – już wybrany został Marszałek Główny Parady 2022 roku i będzie to Marcin Luc, businessman z Nowego Jorku. 

O przebiegu balu, gościach oraz swoich planach na przyszłość, w rozmowie z Radio RAMPA opowiadała Jadwiga Kopala. Posłuchajcie:

 

 

Zdjęcia: Dariusz Jezewski/DJ FOTO

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here