Maski ponownie rekomendowane w NYC – nowy wariant koronawirusa Omicron zagrożeniem

Advertisement - Reklama

Komisarz zdrowia miasta Nowy Jork, Dr. Dave Chokshi, wydał w poniedziałek oficjalną rekomendację, dotyczącą zakrywania twarzy w mieście Nowy Jork. Rekomendowane jest, aby wszyscy, bez względu na status zaszczepienia czy przebytą chorobę, zakrywali twarz przebywając wewnątrz budynków w mieście Nowy Jork.

Rekomendacja wydana została w związku z nowo wykrytym wariantem koronawirusa o nazwie Omicron. Jak powiedziała gubernator stanu Nowy Jork, Kathy Hochul, Omicron nie został wykryty jeszcze w Nowym Jorku, ale jest to kwestia czasu. Pierwszy przypadek wariantu Omicron w Ameryce Północnej, potwierdzony został w kanadyjskim Ontario. Od poniedziałku, obowiązuje wprowadzony przez administrację Joe Bidena, zakaz podróży turystycznej z krajów Afryki Południowej, w tym RPA, gdzie wykryto nową mutację koronawirusa. 

Jak orzekły władze, nie wiadomo jeszcze, czy nowy wariant powoduje silniejsze objawy choroby, wiadomo natomiast, że Omicron jest dużo bardziej zaraźliwy, niż domunijący w tej chwili wariant Delta.

Gubernator Hochul, ogłosiła, że z dniem 3 grudnia, w stanie Nowy Jork, zacznie ponownie obowiązywać stan wyjątkowy – decyzja ma pozwolić, na uruchomienie dodatkowych narzędzi walki z koronawirusem w nadchodzących miesiącach zimy. Deklaracja pozwoli m.in. na pozyskanie dodatkowych zapasów do walki z wirusem, zwiększenie “pojemności” szpitali i zapobieganie potencjalnym brakom kadrowym w służbie zdrowia. Deklaracja daje również Departamentowi Zdrowia, zezwolenie na organiczenie wykonywania niekoniecznych procedur medycznych w szpitalach. 

Tymczasem, Prezydent Joe Biden przyznał, że pojawienie się w Stanach Zjednoczonych nowego wariantu koronawirusa jest tylko kwestią czasu. Zapewnił jednak, że nie planuje wprowadzania dodatkowych restrykcji. Prezydent USA wezwał Amerykanów poddawali się szczepieniom i przyjmowali dawki przypominające.

(RadioRAMPA/IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here