USA nakładają sankcje na Rosję

Advertisement - Reklama

Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył kolejne sankcje na Rosję w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę. Została nimi objęta między innymi domniemana partnerka prezydenta Rosji Władimira Putina, Alina Kabajewa, oraz kilku rosyjskich miliarderów.

O nałożeniu sankcji na byłą gimnastyczkę olimpijską Alinę Kabajewą, która obecnie stoi na czele prokremlowskiej narodowej grupy medialnej – poinformował Departament Skarbu. W komunikacie stwierdzono, że ma ona bliskie kontaty z Władimirem Putinem. Podczas, gdy niewinni ludzie cierpią z powodu nielegalnej agresjii Rosji sojusznicy Putina wzbogacają się i finansują luksusowy styl życia, stwierdziła w oświadczeniu sekretarz Skarbu Janet Yellen. 

Wielka Brytania i Unia Europejska nałożyły sankcje na Kabajewą 2 miesiące temu. Biały Dom wstrzymywał się do tej pory z tym krokiem. Departament Skarbu nałożył również sankcje na rosyjskiego miliardera Andrieja Guriewa, byłego urzędnika Kremla i założyciela rosyjskiej firmy chemicznej PhosAgro oraz jego syna. Departament Skarbu zidentyfikował oraz przejął jego jacht na Kajmanach. Janet Yellen zapewniła, że rząd USA użyje wszelkich narzędzi, by rosyjskie elity i osoby wspierające Kreml zostały pociągnięte do odpowiedzialności za współudział w wojnie.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here