USA wysyłają wojska m.in. do Polski

Advertisement - Reklama

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podjął decyzję o rozlokowaniu na wschodniej flance NATO dodatkowych wojsk. Część z tych oddziałów trafi do Polski.

Rzecznik prasowy pentagonu John Kirby powiedział, że wschodnią flankę NATO wzmocni 3 tysiące żołnierzy – 2 tysiące ma zostać wysłane z USA do Polski i Niemiec. Dodatkowo, około tysiąca amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Europie, zostanie przesuniętych do Rumunii. Kirby powiedział, że zmiany te nie są stałe i a są odpowiedzią na obecną sytuację. Podkreślił, że “żołnierze Ci nie będą walczyć na Ukrainie.”

Joe Biden postawił 8500 żołnierzy w stan gotowości w ramach szybkiego reagowania NATO. Jak powiedział Kirby, grupa 3 tysięcy żołnierzy jest jednak dodatkową siłą, którą Amerykanie decydują się rozlokować we wschodniej flance NATO. 

(IAR/RadioRAMPA)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here