USA znoszą ograniczenie dla importu polskiej wieprzowiny

Reklama - Advertisement

Departament Rolnictwa USA zniósł ograniczenia dotyczące importu wieprzowiny i produktów wieprzowych z szesnastu polskich zakładów. Restrykcje utrzymano jedynie w stosunku do dwóch przetwórni. Amerykańskie władze zdecydowały o zniesieniu embarga po negocjacjach ze stroną polską. Rozmowy prowadził zespół złożony z przedstawicieli resortów dyplomacji, rolnictwa oraz Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Stany Zjednoczone wprowadziły ograniczenia w ubiegły czwartek – objęły one import mięsa i produktów wieprzowych. Amerykańskie służby weterynaryjne zgłosiły wątpliwości dotyczące lokalizacji niektórych polskich zakładów eksportujących wieprzowinę, w związku z afrykańskim pomorem świń. Podkreślano, że zakłady z zagrożonych lokalizacji nie powinny eksportować mięsa. Polska odrzuciła te stwierdzenia, wskazując, że wysyłka mięsa wieprzowego prowadzona jest w bezpieczny sposób. 

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here