VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek “Głos Małego Serca”

Reklama - Advertisement
1 lutego w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się Finałowa Gala rozdania nagród VI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Głos Małego Serca”. Podczas Gali – oprócz laureatów – wystąpił także Chór Dziecięcy Polonia oraz Polonia BigBand, którzy wraz z parafią pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia na Brooklynie byli organizatorami tego wydarzenia.
 
Chór Dziecięcy Polonia i Bigband prowadzony jest przez Dominika Grzyb, który jest zainspirowany talentami swoich uczniów.
 
Finałowa Gala Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Głos Małego Serca” odbyła się po raz pierwszy w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, a konsul Krzysztof Płaski nie krył radości z tego powodu.
 
VI Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek “Głos Małego Serca” przeprowadzono 28 stycznia br. Tego dnia, jury wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii, a byli to:
Adrian Chudzik  – nagroda dla najlepszego instrumentalisty (klarnet), Gabriela Kois, Maria Czukiewska, Alicja Rutkowski, Khloe Kropiewnicki – nagrody specjalne (vocal), Hanna Idec – Super Debiut (vocal). W przypadku nagrody Grand Prix, w tym roku otrzymały ją ex aequo dwie artystki: Franciszka Tuman i Mia Bayas, które z przyczyn zdrowotnych nie mogły zaprezentować swoich talentów na Gali Finałowej.
 
Franciszka Tuman została wyróżniona nagrodą Grand Prix za oryginalną, jazzową interpretację kolędy “Gdy śliczna Panna”. Mia Bayas otrzymała nagrodę Grand Prix, jako multiinstrumentalistka, ujęła jury grą na pięciu instrumentach.
 
Na Galę Finałową został również zaproszony Michael Jamrozik zdobywca nagrody Grand Prix z roku 2023.
 
Zapraszamy do wysłuchania relacji audio z tego wydarzenia.
 
 

 
Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here