W czasie pandemii przytyliśmy średnio o 6 kg

Overweight man in shrt is small to him with huge belly and open buttons
Reklama - Advertisement

Z badań wynika, że podczas pandemii koronawirusa, Europejczycy przytyli średnio o 6 kilogramów.

Otyłość to choroba, którą można i należy leczyć, aby nie doprowadzić do rozwoju innych groźnych chorób – przekonywali specjaliści na konferencji prasowej w Warszawie. W dniu 7 czerwca 2022 roku rozpoczęła się 3. edycja kampanii “Porozmawiajmy szczerze o otyłości”.

Profesor Paweł Bogdański z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości podkreślił, że żaden pacjent nie chce być otyły, ale często nie wie, że otyłość można skutecznie leczyć. Ponadto Profesor Paweł Bogdański obala stereotypy, że to zawsze wina pacjenta, że wystarczy więcej się ruszać i mniej jeść, i problemu nie będzie. Podkreśla, że zwykle nie jest to wina pacjenta, że czynniki, które predysponują do tej choroby są niezwykle silnie wyrażone, coraz lepiej poznawane, ale ciągle jeszcze wymagają wielu badań. 

/IAR/RadioRAMPA/

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here