W NJ sezon polowania na niedźwiedzie

Reklama - Advertisement

W New Jersey, w poniedziałek rozpoczął się sześciodniowy okres polowania na niedźwiedzie – pierwsze trzy dni są zarezerwowane dla łuczników; od czwartku mogą rozpocząć polowanie osoby używające karabinów ładowanych przez lufę. 7 grudnia rozpocznie się sezon polowań tylko z bronią palną. 

Polowania odbywają się w hrabstwach Sussex, Warren, Passaic, Morris, Bergen, Hunterdon, Somerset i Mercer. Polowania zakazane są w parkach stanowych, a także w lasach i obszarach zarządzania dziką przyrodą.

Myśliwi upolowali 315 niedźwiedzi w sezonie 2019, większość z nich w hrabstwie Sussex. 

Gubernator Phil Murphy zapowiedział, że najprawdopodobniej jest to ostatni sezon polowań na niedźwiedzie. Zniesienie polowań było jedną z jego obietnic wyborczych w 2017 roku. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here