“W życiu nie można odkładać wszystkiego na później” – wywiad ze 100-latkiem

Reklama - Advertisement

Pan Marian Perz, nasz rodak z New Jersey, weteran wojska amerykańskiego II Wojny Światowej, 11 listopada 2021 roku skończył 101 lat! Pan Marian urodził się w 1920 roku w Poznaniu; wypłynął z Polski jako członek załogi statku Piłsudski; pracował na Piłsudskim kiedy wybuchła wojna; z Amerykanami walczył pod Okinawą; po wojnie wziął ślub z Polką, a małżeństwem byli przez 65 lat.

W wywiadzie dla Radio RAMPA, który przeprowadzony został przed setnymi urodzinami Pana Mariana w 2020 roku, nasz gość opowiedział nie tylko o swoim życiu, ale również, o tym czym jest szczęście, jaki jest sens życia, jak ocenia dzisiejszą młodzież, co robi w wolnych chwilach i czego sam by sobie życzył. Posłuchajcie tej wyjątkowej rozmowy.

________________________
REKLAMA:
Block O’Toole & Murphy, LLP Wierzbicki – Wypadki | 646-863-5538 | www.blockotoole.com

Wybierz kancelarię z najlepszymi wynikami.

Wypadki

  • W Pracy
  • Na Budowie
  • Samochodowe
  • Na Posesji
  • Workers’ Compensation

Porozmawiaj bezpośrednio z polskim adwokatem za darmo

Pawel Wierzbicki – 646-863-5538

Posłuchaj też pełnego wywiadu z Panem Marianem, gdzie opowiada o całym swoim życiu, wyjeździe z Polski, służbie w Armii Amerykańskiej i bitwie pod Okinawą:

Weteran II Wojny Światowej, Marian Perz z NJ, obchodzi 100 lat

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here