Warsaw Uprising Memorial NY.

Reklama - Advertisement

Warsaw Uprising Memorial w Nowym Jorku wywarł ogromne wrażenie na mieszkańcach Greenpointu.

Nowojorski murał upamiętniający Powstanie Warszawskie wykonany został przez artystę Rafała Pisarczyka z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Miała równiez miejsce wystawa składająca  się z 17 plansz ze zdjęciami wraz z komentarzem w języku angielskim. Organizatorami wystawy są Muzeum Powstania Warszawskiego z Warszawy oraz Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku. Autorem koncepcji oraz odpowiedzialnym za wystawę jest Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego a tłumaczenie na język angielski powstało dzięki uprzejmości nowojorskiego Instytutu Józefa Piłsudskiego. Jest to ekspozycja objazdowa: była już eksponowana w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej, po oddziale Naszej Unii na McGuinness, odwiedzi inne instytucje polskie w metropolii nowojorskiej.

– Pamietajmy proszę o wszystkich bohaterach Powstania Warszawskiego, którzy poświęcili swoje życie w imię walki o wolność i niepodległość. Niech będą oni przykładem dla wszystkich pokoleń Polaków bez względu na miejsce zamieszkania – powiedział dyrektor wykonawczy P-SFUK Bogdan Chmielewski.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here