Weekend pod znakiem sportu – 70. lat Wisły Garfield

Trwa jubileuszowy weekend klubu piłkarskiego Wisła Garfield. W wydarzeniu udział wezmą wyjątkowi goście z Polski – Minister Sportu Kamil Bortniczuk, Prezes PZPN Cezary Kulesza oraz trener polskiej reprezentacji Czesław Michniewicz. 

W piątek Wisła podpisała kontrakt o współpracy z Legią Warszawa – młodzi piłkarze polskiego pochodzenia będą mogli szkolić się w New Jersey, zgodnie ze szkołą warszawskiej Legii. Jest to jedyna tego typu współpraca, jaką Legia nawiązała z jakimkolwiek klubem piłkarskim poza Polską. 

W sobotę, również w Garfield, trwa zgrupowanie, w którym udział wezmą przedstawiciele PZPN, którzy szukać będą nowych talentów do polskiej reprezentacji. To wyjątkowa szansa dla młodych piłkarzy polskiego pochodzenia aby zostać zauważonym. 

W sobotę wieczorem, w Klubie Wisła, odbędzie się gala jubileuszowa – wezmą w niej udział m.in. Minister Sportu, Prezes PZPN oraz trener Czesław Michniewicz. 

W niedzielę nie zabraknie emocji sportowych – o 5:30 p.m. w Garfield obędzie się mecz reprezentacji polonijnych piłkarzy z reprezentacją gości – na boisku pojawią się Minister Bortniczuk, Prezes Kulesza, trener Michniewicz, ale i na przykład, Tomek Adamek.

O szczegółach jubileuszu i jego obchodach, w Radio RAMPA mówił Dariusz Wesołowski, Prezes Klubu Wisła Garfield. 

 

Audycja wyemitowana będzie na antenie Radio RAMPA 620 AM w sobotę, 23 kwietnia o godz. 5:00 p.m.

O historii Klubu poczytasz w biuletynie Wisły:

Vistula 70th Anniv GALA PROGRAM Final

Szczegóły weekendu na stronie Wisły Garfield: https://scvistula.soccer 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here