Wiadomości Dnia 11-13-20

Wiadomości Dnia 11-13-20
Reklama:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Słuchaj Radio RAMPA na antenie 620 AM w sobotę od 3 p.m. a już dzisiaj na stronie www.RadioRAMPA.com wywiad m.in. z 100-letnim Marianem Perz! Weteranem wojska amerykańskiego, który swoje okrągłe urodziny obchodzi 11 listopada!

NOWY JORK – burmistrz miasta Bill de Blasio zapowiedział, aby rodzice przygotowali się na ewentualność zamknięcia szkół już w poniedziałek – współczynnik zarażeń w mieście wynosi 2.83%, jeżeli wzrośnie do 3%, wszystkie szkoły przejdą na zdalny tryb nauczania. Burmistrz zapowiedział, że ma nadzieję na to, że ewentualny czas zamknięcia szkół nie będzie długi. 

USA – Amerykańska stacja telewizyjna Fox News potwierdziła, że podczas wyborów prezydenckich w USA doszło do nieprawidłowości. Zdaniem dziennikarzy, nie powinny one mieć jednak wypływu na ostateczny wynik wyborów. Komentator polityczny Tucker Carlson podkreślił, że sztab ubiegającego się o reelekcję Donalda Trumpa zebrał kilkanaście oświadczeń, które potwierdzają liczne kontrowersje wokół procesu głosowania. W Detroit świadkowie potwierdzili, że karty do głosowania były nieprawidłowo datowane oraz liczone bez odpowiednich podpisów. W Nevadzie ośmiu członków komisji wyborczych twierdzi, że inni członkowie komisji i ich przewodniczący zachęcali do oszustw wyborczych. Osoba czuwająca nad przebiegiem głosowania widziała, że karty do głosowania były wypełniane w samochodzie z napisem Biden-Harris, a następnie umieszczane w kopertach zwrotnych. Dane wyborcze wskazują, że głosy oddawali także ludzie, którzy nie żyją. O nieprawidłowościach mówił także Gabriel Sterling odpowiedzialny za nadzór nad system głosowania w stanie Georgia, gdzie zarządzono ponowne przeliczenie wszystkich 5 milionów głosów. amerykańskie media podały, że Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w Arizonie. Decyzję o wskazaniu jako zwycięzcy kandydata Demokratów podjęto po przeliczeniu w tym stanie 98 procent oddanych głosów. Po wygranej w Arizonie Joe Biden ma 290 głosów elektorskich, czyli o 20 więcej niż 270 wymagane do zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Prezydent Donald Trump kwestionuje wyniki wyborów podawane przez media, twierdząc, że doszło do wyborczego oszustwa. Jego sztab dotychczas nie przedstawił jednak dowodów na manipulacje na masową skalę.(IAR)

ŚWIAT – W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 550 osób zakażonych koronawirusem, 73 mniej niż wczoraj. Wykryto blisko 41 tysięcy nowych przypadków, niemal 3 tysiące więcej niż wczoraj i najwięcej od początku pandemii. / Ściślejsza ochrona granic zewnętrznych Unii i wzmocnione działania dotyczące usuwania ekstremizmu w internecie – to elementy europejskiego planu walki z terroryzmem. Uzgodnili je ministrowie spraw wewnętrznych 27 krajów podczas wideokonferencji. Dyskusja miała związek z niedawnymi atakami we Francji, w Austrii i Niemczech (IAR)

POLSKA – W Polsce nie będzie na razie narodowej kwarantanny. Próg narodowej kwarantanny określono na poziomie średniej tygodniowej 70-75 zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. W ostatnich dniach ten wskaźnik oscyluje wokół 65 nowych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Jak mówił premier Mateusz Morawiecki, “to nadal dużo, ale to pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że ostatnie obostrzenia przynoszą skutki a społeczna dyscyplina ma sens”.(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts