Wiadomości Dnia 11-16-20

Wiadomości Dnia 11-16-20
Reklama:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – planujesz urozmaicić swoją kolację Dziękczynną lub już planujesz Boże Narodzenie? Zaskocz swoich gości i zamów wyjatkowy, polski catering z PIEROŻKA: pierogi pod każdą postacią, uszka z barszczem, gołąbki czy idealna kiełbasa! Sprawdź stronę Radio RAMPA po więcej szczegółów. UWAGA: zapytaj o możliwość dostawy. 

NOWY JORK – przez metropolię nowojorską przeszła w niedzielę wieczorem gwałtowna burza: tysiące ludzi bez prądu, połamane drzewa oraz pozrywane kable, to bilans zniszczeń. W mieście Nowy Jork wydane zostało ostrzeżenie przed tornado./ Gubernator stanu NY, Andrew M. Cuomo, zagroził, że pozwie rząd federalny, jeżeli spowolni on wydanie szczepionki dla stanu Nowy Jork. Wcześniej, Prezydent Donald Trump powiedział, że kiedy szczepionka będzie już dostępna, do stanu Nowy Jork dostarczona zostanie później, ponieważ gubernator chce niezależnej od władz federalnych weryfikacji szczepionki, zanim zostanie wydana nowojorczykom.  

USA – 11 milionów zarażeń koronawirusem, to granica, którą USA przekroczyły w ten weekend. W każdym z 50. stanów rośnie liczba zarażeń. W poniedziałek, firma Moderna ogłosiła, że ich szczepionka przeciwko koronawirusowi wykazuje 94.5% skuteczności. To już druga, po produkcie firmy Pfizer, udana szczepionka przeciwko koronawirusowi. Szczepionka ma być dostępna dla grup wysokiego ryzyka już pod koniec grudnia, a na wiosnę, ma dostępna być powszechnie. / W sobotę w Waszyngtonie odbył się marsz poparcia dla Prezydenta Donalda Trumpa. Do stolicy USA przybyły dziesiątki tysięcy osób, z różnych części USA. Podzielają oni opinię Prezydenta, że wybory zostały sfałoszowane. Sam Prezydent, przejechał wzdłuż trasy przemarszu swoją limuzyną, machając do uczestników. Prezydent na Twitterze kontynuuje szereg wpisów, w których zakłada, że wybory zostały sfałszowane i że to on je wygrał.  / Rozpoczęła się kolejna misja firmy SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Z przylądka Caneveral na Florydzie wystartowała kapsuła Resilience z czterema astronautami na pokładzie – trojgiem Amerykanów i Japończykiem. (IAR/RR)

ŚWIAT – W Rosji wystarczy jeden ujemny wynik testu, aby pacjenta zakażonego koronawirusem wypisano ze szpitala. Wyniki testów powinny być gotowe najpóźniej drugiego dnia od pobrania próbek. Nowe zasady bezpieczeństwa ogłosiła Rosyjska Agencja Nadzoru Sanitarnego i Epidemiologicznego. Od trzech dni w Rosji rejestrowanych jest codziennie ponad 22 tysiące zakażeń SARS-CoV-2.  / Premier Wielkiej Brytanii przebywa w kwarantannie. Boris Johnson miał kontakt z posłem swej partii, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Szef rządu zapewnia, że czuje się dobrze. / W Paryżu zostanie wznowiony proces współuczestników zamachu na redakcję tygodnika “Charlie Hebdo”. Rozprawę przerwano pod koniec października po tym, jak trzej oskarżeni zakazili się koronawirusem. Werdykt sądu zostanie ogłoszony za dwa tygodnie. (IAR)

POLSKA – Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek powiedziała IAR, że ewentualne weto Polski w sprawie budżetu Unii Europejskiej nie będzie skutkować wyjściem Polski ze Wspólnoty. Stwierdza, że taką narrację stara się narzucić opozycja. Podkreśla, że PiS chce, aby Polska była w Unii Europejskiej, ale jednocześnie domaga się, aby prawo było jednakowe dla wszystkich.
Beata Mazurek mówi, że polski rząd postępuje w zgodzie z unijnymi przepisami. W zeszłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki zagroził odrzuceniem budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027, jeśli wypłata pieniędzy będzie powiązana z tak zwaną praworządnością. Szef polskiego rządu wysłał w tej sprawie list do liderów unijnych instytucji. Premier oświadczył, że nasz kraj nie może zgodzić się na uznaniowość mechanizmu dotyczącego zasad przestrzegania praworządności. Stwierdził, że jego przyjęcie mogło prowadzić do podwójnych standardów i różnego traktowania poszczególnych krajów członkowskich, w oparciu nie o faktyczne naruszenia praworządności, ale o motywację czysto polityczną. Zawetowaniem budżetu zagroził również rząd Węgier. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts