Wiadomości Dnia 11-2-20

Date:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – W Nowym Jorku, w New Jersey i Pensylwanii odbyła się akcja “Pamiętaj o Weteranach”. Stowarzyszenie Pamięć po raz pierwszy zainicjowało akcję sprzątania grobów polskich weteranów – jedno z największych przedsięwzięć miejsce miało na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie. Głównym celem akcji była pamięć o tych, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. / W piątek, pod Konsulatem Generalnym RP w Nowym Jorku, odbył się protest przeciwko decyzji polskiego Trybunał Konstytucyjnego, w sprawie aborcji. Wzięło w nim udział kilkaset osób. Relacja na stronie Radio RAMPA. (IAR/RR)

NOWY JORK – w sobotę, gubernator stanu Nowy Jork, Andrew M. Cuomo ogłosił, że nie obowiązuje już lista stanów, przybywający z których, muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Nowy wymóg? Należy poddać się testowi na koronawirusa, a nawet dwóm testom. Ze znanych na chwilę obecną szczegółów, wynika, że przyjeżdzający do stanu Nowy Jork klasyfikowani są według dwóch kryteriów: mieszkańcy stanu przebywający poza granicami stanu Nowy Jork mniej niż 24 godziny i wszyscy inni. Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

USA – już jutro w USA wybory prezydenckie! Joe Biden czy Donald Trump? Choć częściowe wyniki poznamy już we wtorek, na te końcowe przyjdzie poczekać – miliony Amerykanów głosuje korespondencyjnie. / Prawie 100 tysięcy przypadków koronawirusa wykryto minionej w ciągu doby – to rekord liczby zakażeń od początku pandemii w USA. Prezydent Donald Trump zapewnia Amerykanów, że sytuacja wkrótce zacznie się poprawiać. Prognozy mówią jednak o dalszym wzroście zachorowań. (IAR)

ŚWIAT – Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił czterotygodniowy “lockdown” w Anglii. Będzie on obowiązywał do drugiego grudnia. Szef rządu oświadczył na konferencji prasowej, że jest to konieczne, gdyż liczba przypadków koronawirusa szybko wzrasta, co grozi załamaniem systemu ochrony zdrowia. / Nie żyje szkocki aktor Sean Connery. Jedną z najbardziej znanych jego ról był James Bond w filmach: “Doktor No”, “Pozdrowienia z Rosji”, “Operacja Piorun”, “Żyje się tylko dwa razy”, “Diamenty są wieczne” i “Nigdy nie mów nigdy”. Sean Connery miał 90 lat. Zmarł we śnie na Bahamach. Od pewnego czasu zmagał się z chorobą – podaje BBC. (IAR)

POLSKA – Personel medyczny walczący z COVID-19, w tym ratownicy medyczni i diagności laboratoriów szpitalnych, otrzymali podwyżkę wynagrodzenia o 100 procent.
Odpowiednie polecenie dla prezesa NFZ w tej sprawie podpisał wczoraj minister zdrowia, Adam Niedzielski. / Polacy odwiedzili groby swoich bliskich w dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Ze względu na decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10 – 02.11 wizyty są planowane także w kolejnych dniach listopada. (IAR) 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...