Wiadomości Dnia 11-24-20

Wiadomości Dnia 11-24-20
Reklama:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Już w najbliższą sobotę, na antenie Radio RAMPA, agentka nieruchomości z New Jersey – jeżeli macie pytania odnośnie sprzedaży lub kupna domu, wysyłajcie je na [email protected] 

NOWY JORK – od środy nowe restrykcje w mieście Nowy Jork: część Staten Island staje się strefą pomarańczową, a część górnego Manhattanu, strefą żółtą. Na prośbę szpitali z dzielnicy Staten Island, gubernator Andrew M. Cuomo zarządził otwarcie szpitala awaryjnego w South Beach. Szpital ten ma stanowić dodatkową pomoc w kwestii przyjmowania pacjentów z COVID-19. Na wiosnę, ten polowy szpital, pomógł około 200 pacjentom. Szczegóły na stronie Radio RAMPA.

USA – Po prawie trzech tygodniach od wyborów prezydenckich rząd Donalda Trumpa rozpoczął formalny proces przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych. Decyzja został podjęta po kolejnych niekorzystnych dla prezydenta USA decyzjach sądów oraz certyfikowaniu zwycięstwa Joe Bidena w stanie Michigan. Tymczasem, sztab Joe Bidena przedstawił listę kandydatów na kluczowe stanowiska w przyszłej administracji. Koordynatorem służb wywiadowczych ma po raz pierwszy zostać kobieta. Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu. Stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego obejmie Jake Sullivan. Sekretarzem stanu zostanie dyplomata Antony Blinken. Podczas kampanii wyborczej był głównym doradcą kandydata do spraw międzynarodowych. Wcześniej pełnił wysokie funkcje w administracji Baracka Obamy. (IAR)/ Pomiędzy czwartkiem a niedzielą, ponad 900 000 osób, każdego dnia, korzystało z przelotów samolotem w USA. To najwięcej w ciągu czterech dni od połowy marca. Liczby te związane są z nadchodzącym Świętem Dziękczynienia. Wszystko to pomimo oświadczenia CDC, w którym agencja apeluje do Amerykanów o nie podróżowanie w tym sezonie świątecznym. 

ŚWIAT – Rozpoczyna się 19. edycja Berlińskiej Konferencji Bezpieczeństwa. W wydarzeniu wezmą udział politycy i stratedzy z wielu państw. Głównym tematem dwudniowych dyskusji będą – jak każdego roku – napięcia i zagrożenia dla pokoju na świecie. / To będzie potężne wyzwanie – tak o coraz bliższej perspektywie globalnych szczepień na koronawirusa mówi doktor Michael Head, epidemiolog i specjalista od globalnych problemów zdrowotnych z Univerisity of Southamphon. Podkreśla, że – by opanować koronawirusa – potrzebna jest bezprecedensowa akcja obejmująca każdy zakątek świata. (IAR)

POLSKA – Prezydent Andrzej Duda zachęca osoby, które wyzdrowiały z COVID-19, do oddawania osocza krwi. Jest ono wykorzystywane do leczenia osób zakażonych koronawirusem z ciężkim przebiegiem choroby. Andrzej Duda sam oddał dziś swoje osocze w jednym z regionalnych centrów krwiodawstwa. Zaapelował o taki sam gest do innych ozdrowieńców. Polski prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa późnym wieczorem w piątek 23 października. Andrzej Duda miał łagodny przebieg choroby i zakończył okres izolacji 4 listopada. Osocze ozdrowieńców, czyli osób, które przechorowały COVID-19 lub przeszły bezobjawowe zakażenie koronawirusem, może mieć przeciwciała przeciwko patogenowi. Do tej pory w Polsce z terapii osoczem skorzystało około ośmiu tysięcy osób. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts