Wiadomości Dnia 11-25-20

Wiadomości Dnia 11-25-20
Reklama:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Radio RAMPA składa najserdeczniejsze życzenia z okazji Thanksgiving swoim słuchaczom, partnerom i reklamodawcom! Dziękujemy, że jesteście z nami! Kolejne wiadomości dnia już w piątek. 

NOWY JORK – dwóch policjantów zostało rannych w wyniku strzelaniny do której doszło we wtorek w dzielnicy Springfield Gardens na Queensie. Kobieta przybyła do posterunku policji aby zaraportować przypadek przemocy domowej. Policjanci wraz z nią udali się do  jej domu. Kiedy wrócił jej mąż, 41-letni Rondell Goppy, zaczął strzelać w kierunku policjantów. Sprawca został zabity, policjanci przewiezieni do Jamaica Hospital. / Od dzisiaj obowiązywać zaczynają kolejne obostrzenia na Staten Island – sprawdź naszą stronę aby dowiedzieć sie więcej. 

USA – Prezydent Donald Trump dokonał corocznej tradycji i ułaskawił indyki. Corn i Cob dożyją teraz starości w Iowa State University. / Tylko w ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych ponad dwa tysiące osób zmarło na Covid-19. To najwyższa liczba od maja, gdy przez USA przetaczała się pierwsza fala pandemii koronawirusa. Władze stanowe i służby medyczne apelują do Amerykanów by ograniczyli plany podróży i spotkań podczas zbliżającego się Święta Dziękczynienia./ Biały Dom zgodził się na przekazywanie Joe Bidenowi tajnych raportów wywiadowczych, jakie otrzymuje amerykański prezydent. To kolejny element rozpoczętego w poniedziałek procesu przygotowywania administracji Joe Bidena do przejęcia władzy w Stanach Zjednoczonych. (IAR)

ŚWIAT – Komisja Europejska zatwierdzi dziś umowę z firmą Moderna na dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi. To szósty kontrakt, który Bruksela wynegocjowała z firmą farmaceutyczną w imieniu państw członkowskich. / Część lekarzy i naukowców krytykuje brytyjski rząd za świąteczny plan w sprawie pandemii. Ostrzegają, ze planowane poluzowanie restrykcji na Boże Narodzenie sprawi, że umrze wielu ludzi, a późniejsze ograniczenia będą bardziej dotkliwe. Niezadowoleni są też właściciele pubów i restauracji. Według planu rządu na czas świąt zniesione zostaną ograniczenia w podróżowaniu. Będzie można się spotkać w szerszym gronie, tworząc tzw. “świąteczną bańkę” składającą się z członków maksymalnie trzech gospodarstw domowych. Ludzie z baniek nie będą jednak mogli pójść do pubu czy restauracji. (IAR)

POLSKA – Już ponad 1200 profesorów polskich uczelni i instytutów badawczych zaapelowało o rzetelność i prawdę w mówieniu o świętym Janie Pawle II i jego działaniach. Wobec oskarżeń medialnych na temat papieża Polaka naukowcy przypominają o długiej liście zasług i osiągnięć Jana Pawła II. Podkreślają między innymi rolę papieża Polaka w procesie wyzwalania się narodów Europy Środkowej i Wschodniej spod panowania Związku Radzieckiego. Jeden z sygnatariuszy listu historyk profesor Wojciech Polak powiedział Polskiemu Radiu, że Jan Paweł II był największym w dziejach Polakiem, który ma wielkie zasługi dla naszego kraju i świata. Dodał, że pielgrzymka Jana Pawła II do ojczyzny w 1979 roku zapoczątkowała proces wychodzenia z komunizmu. W liście naukowcy ostrzegają też przed destrukcyjnymi skutkami oczerniania papieża Polaka dla utrzymania naszej wspólnoty narodowej w przyszłości. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts