Wiadomości Dnia 12-28-20

Date:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – noworoczny catering na Sylwestra w domu zamówisz w restauracji Pierożek na Greenpoincie – sprawdź menu na stronie www.PierozekBrooklyn.com – zapytaj o możliwość dostawy do domu. 

NOWY JORK – pracownik budowy w dzielnicy Sunset Park na Brooklynie zginął, a drugi został ciężko ranny, po tym jak doszło do zawalenia się ściany oporowej na jednym z placów budowy. Przy ratowaniu mężczyzn pracowało ponad 100 strażaków. Policja bada przyczyny wypadku.

USA – Prezydent Donald Trump podpisał w końcu ustawę zawierającą kolejny pakiet pomocowy mający na celu załagodzenie skutków pandemii koronawirusa. Podpis wiąże się z rekomendacją, że politycy mają zwiększyć wypłaty bezpośrednie dla Amerykanów z $600 do $2000. W poniedziałek, Izba reprezentantów zagłosowała za tym aby zwiększyć wypłaty. Teraz ustawę zatwierdzić musi jeszcze Senat, gdzie przewagę mają republikanie.

ŚWIAT – Ambasadorowie unijnych krajów zgodzili się na tymczasowe zastosowanie umowy handlowej z Wielką Brytanią od stycznia. Decyzja została podjęta jednomyślnie na spotkaniu w Brukseli. / 
Rosyjska służba więziennictwa chce, aby Aleksiej Nawalny stawił się jutro w jej moskiewskim biurze. Opozycjonista na mocy wyroku z 2014 r jest zobowiązany stawiać się na takie wezwania, inaczej sąd odwiesi wykonanie kary i polityk trafi za kraty. W ocenie Aleksieja Nawalnego, decyzja Federalnej Służby do spraw Wykonywania Kar jest zemstą za to, że ujawnił tożsamość osób, które dokonały na niego zamachu. (IAR)

POLSKA – Robert Lewandowski został wybrany najlepszym piłkarzem roku 2020 w plebiscycie Globe Soccer Awards. O nagrodę walczyli również Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Argentyńczyk Lionel Messi. Gala Globe Soccer Awards odbyła się w Dubaju. To kolejne wyróżnienie dla kapitana reprezentacji Polski i napastnika Bayernu Monachium. 17 grudnia 32-letni Lewandowski triumfował również w plebiscycie na Piłkarza Roku FIFA. /   W Polsce rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19. Ponad pół tysiąca osób zaszczepiło się przeciwko COVID-19 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W największym szpitalu w Polsce nikt nie miał niepożądanych objawów. Wczoraj preparat otrzymało 150 osób, a w dziś ponad 360. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział podczas konferencji prasowej, że duża część szpitali zaszczepiła już swój personel. Szczepienia medyków i lekarzy zaczęły się wczoraj rano w szpitalu MSWiA w Warszawie. Do 31 grudnia wszystkie szpitale węzłowe mają obowiązek zakończyć szczepienia pracowników. Zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli rozpoczną się 15 stycznia. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...