Wiadomości Dnia 12-4-20

Wiadomości Dnia 12-4-20
Reklama:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – słuchaj Radio RAMPA na fali 620 AM w sobotę od 3 p.m.! Słuchaj na antenie w mieście Nowy Jork, w środkowym i północnym New Jersey, a także na południu Connecticut. Bądźcie z nami na bieżąco na www.RadioRAMPA.com 

NOWY JORK – kto i kiedy otrzyma pierwszą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi? Sprawdź stronę Radio RAMPA aby poznać szczegóły. / Nad ranem w piątek, na Bronxie, postrzelonych zostało trzech agentów federalnych. Egzekwowali oni nakaz aresztu. Sprawca został zastrzelony. / Przez metropolię nowojorską przejdzie ulewna burza z piątku na sobotę. Synoptycy ostrzegają również przed opadami śniegu na północy stanu Nowy Jork. (IAR)

USA – Joe Biden zapowiedział, że będzie chciał aby Amerykanie nosili maski przez przynajmniej 100 dni po jego inauguracji. Jak uważa Biden, będzie to kluczowe w walce z koronawirusem w trakcie zimy. / Prezydent Donald Trump po raz kolejny oświadczył, że podczas listopadowych wyborów doszło do oszustw na wielka skalę i wyraził przekonanie, że to jemu, a nie Joe Bidenowi, należy się zwycięstwo. Wystąpienie prezydenta USA miało miejsce dzień po tym, jak prokurator generalny USA zapewnił, że podczas głosowania nie stwierdzono poważnych nieprawidłowości./ Chińskie władze po raz kolejny zarzucają amerykańskim politykom kłamstwa w sprawie Sinciangu. Wczoraj amerykańska agencja celna zakazała importu bawełny od jednego z największych chińskich producentów, paramilitarnej organizacji wykorzystującej pracę przymusową – właśnie w Sinciangu. Według śledczych ONZ w położonym w północno-zachodnich Chinach regionie są obozy pracy. Chińskie władze konsekwentnie zaprzeczają jednak ich istnieniu. (IAR)

ŚWIAT –  Premier Włoch Giuseppe Conte podpisał i przedstawił dziennikarzom najnowszy dekret rządowy, który zakazuje Włochom przemieszczania się między regionami od 21 grudnia do 6 stycznia i utrzymuje nocną godzinę policyjną od 22 do 5 rano, a 1 stycznia do 7 rano. Wskaźnik zakażalności („R”) spadł do poziomu 0,91, zatem rząd w ciągu dwóch tygodni obniży w całym kraju do poziomu żółtego- najniższego. / Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie przekroczyła półtora miliona. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Liczba zakażeń na świecie od początku pandemii to obecnie prawie 65 milionów. Facebook zapowiedział, że będzie usuwać wpisy z fałszywymi informacjami na temat szczepionek na koronawirusa. Wcześniej podobną decyzję ogłosiły władze serwisu YouTube. Kraje europejskie szykują się tymczasem do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń na święta Bożego Narodzenia. W Hiszpanii przy świątecznym stole będzie mogło spotkać się co najwyżej dziesięć osób.(IAR)

POLSKA – Stanowisko Polski w sprawie unijnego pakietu budżetowego nie uległo zmianie. A to, jak mówił premier Mateusz Morawiecki, oznacza, że Warszawa nadal nie godzi się na kształt rozporządzenia, które wiąże wypłacanie funduszy z przestrzeganiem praworządności. /Wczoraj Senat podjął uchwałę o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy o uchyleniu ustawy o Radzie Mediów Narodowych. Zakłada on likwidację Rady oraz przeniesienie jej kompetencji na Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Senatorowie uznali RMN za “pozakonstytucyjną” i chcą, by KRRiT powołała nowych członków rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych w ciągu pół roku od wejścia w życie ustawy, a także, by miała do tego kompetencje w przyszłości. Kadencje obecnych władz Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, Polskiej Agencji Prasowej, oraz regionalnych rozgłośni radiowych wygasłyby w momencie powołania nowych.
Opinię na temat projektowanej ustawy wydał między innymi wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, który ocenił, że projekt ustawy zakładający likwidację Rady Mediów Narodowych nie zasługuje na poparcie. Za projektem ustawy o likwidacji Rady Mediów Narodowych głosowało 49 senatorów, 48 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Uchwała, a wraz z nią projekt ustawy, została przekazana do Sejmu. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts