Wiadomości Dnia 5-14-20

Wiadomości Dnia 5-14-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – PSFCU wciąż przyjmuje aplikacje do skorzystania ze Specjalnego Funduszu Pomocy PSFCU (PSFCU Coronavirus Relief Fund) – w ramach tego funduszu, już kilkadziesiąt organizacji otrzymało fundusze na niesienie pomocy osobom dotkniętym COVID-19.

NOWY JORK/NEW JERSEY – Gubernator Stanu New Jersey Phil Murphy ogłosił w środę, że od poniedziałku, pracę wznowić mogą wszystkie budowy, a także firmy czy serwisy oferujące opcję “drive-in/drive-thru.” Sklepy, nie tylko te “niezbędne,” będą mogły również wznowić pracę, jeżeli będą oferować odbiór produktów. Wytyczne zaczną obowiązywać od poniedziałku, 18 maja, od 6 rano.  Gubernator zapowiedział, że w nadchodzących dniach, podjęte zostaną kolejne kroki zmierzające ku odmrożeniu gospodarki stanu. 

USA – wzrasta cena produktów spożywczych w USA – szczególnie mięsa, owoców czy jajek. W kwietniu ceny produktów spożywczych wzrosły o średnio 2,6 procent. Większa liczba Amerykanów gotuje w domu, jednak farmerzy i producenci nie nadążają ze zmianą dystrybucji produktów z restauracji do sklepów spożywczych.  / Bezrobocie w Stanach Zjednoczonych nadal rośnie. W ubiegłym tygodniu kolejne 2 miliony 900 tysięcy Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Tak wynika z najnowszego raportu Departamentu Pracy USA. (IAR)

ŚWIAT – Pandemia koronawirusa w Europie wyraźnie zwolniła – informuje Światowa Organizacja Zdrowia. W czasie wideokonferencji prasowej przedstawiciele WHO podkreślali, że mimo optymistycznych danych i znoszenia restrykcji, nadal należy ściśle przestrzegać wytycznych, w tym mycia rąk i zachowywania dystansu między ludźmi. (IAR)

POLSKA – Od najbliższej niedzieli więcej osób może uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach. Zgodnie z ustaleniem rządu na 10 metrów kwadratowych może przebywać jedna osoba. Chcąc przestrzegać restrykcji przed każdym nabożeństwem księża liczą osoby wchodzące do świątyni. Zwykle kilkadziesiąt osób pozostaje na zewnątrz. Zwiększenie limitu osób w kościołach to jeden z elementów trzeciego etapu rządowego programu znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. / Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprosił do wzięcia udziału w inicjatywie #ThankYouJohnPaul2, w mediach społecznościowych. Jak powiedział rzecznik prasowy Episkopatu, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, ma ona celu uczczenie setnej rocznicy urodzin papieża-Polaka – w mediach społecznościowych pojawiają się pamiątkowe zdjęcia, wpisy z fragmentami przemówień papieża oraz pamiątki osobiste. “Na przykład obrazek z bierzmowania udzielanego przez kard. Karola Wojtyłę. Akcję wspierają polskie i zagraniczne diecezje, polscy i zagraniczni biskupi, księża, siostry zakonne, artyści, sportowcy, dziennikarze oraz międzynarodowe instytucje i media. Wpisy pochodzą m.in. od osób z Meksyku, Hiszpanii, Brazylii, Włoch, Niemiec, Francji, USA, Kanady, Chorwacji, Portugalii, Izraela. To pokazuje, że pamięć o św. Janie Pawle II jest wciąż żywa na całym świecie, a jego nauczanie i przesłanie pozostaje cały czas aktualne,” powiedział ksiądz. (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts