Zmarł polski pediatra z Nowego Jorku, dr Bogdan Lekan

Reklama - Advertisement

Zmarł dr Bogdan Lekan, polski pediatra, który od wielu lat praktykował w dzielnicy Ridgewood w Nowym Jorku. Powodem śmierci były powikłania z powodu zarażenia koronawirusem.

Informacje o śmierci lekarza, potwierdził Radio RAMPA dr Darek Konopka, członek i były prezes Stowarzyszenia Polsko-Amerykańskich Lekarzy w Ameryce “Medicus.” Jak powiedział dr Konopka, dr Lekan zmarł w nocy z wtorku na środę, 13 maja w szpitalu w New Jersey. Pozostawił żonę i dzieci.

Jak podkreślają w rozmowie z Radio RAMPA jego pacjenci, był on bardzo oddanym lekarzem, który bez względu na porę dnia czy nocy, służył pomocą jeżeli chodzi o zdrowie ich dzieci.

Izabela Borkowska- Misa, której syn i córka byli pacjentami dr Lekana, powiedziała, że miał niesamowite podejście do dzieci. Jej syn Alexander, wręcz nie mógł się doczekać, aby znowu zobaczyć swojego lekarza. Jak powiedziała Izabela, która ostatni raz była u dr Lekana w marcu, pochodził on z Biłgoraja, tak jak jej mąż. “Rozmawialiśmy właśnie o koronawirusie, to było na początku epidemii w Nowym Jorku, krótko przed zamknięciem szkół.”

Dr Konopka powiedział, że całe stowarzyszenie Medicus, z wielkim bólem i żalem żegna dr Lekana. “Wszyscy medycy dziękujemy mu za jego codzienne poświęcenie i troskę o zdrowie młodych pacjentów. Wykonywał swoją pracę, narażając zdrowie swoje, swojej rodziny, małych córeczek…”

Pod drzwiami jego gabinetu na Ridgewood, wdzięczni pacjenci stawiają znicze i pozostawiają listy pożegnalne…

Redakcja Radio RAMPA składa kondolencje rodzinie dr Bogdana Lekana. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here