Wiadomości Dnia 9-22-20

Wiadomości Dnia 9-22-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Wirtualna Parada Pułaskiego w Radio RAMPA – już 4 października w studio Radio RAMPA gościć będziemy prezesa komitetu głównego Parady Pułaskiego Richarda Zawisnego oraz Marszałka Głównego 83. Parady Pułaskiego, Jadwigę Kopala – w trakcie transmisji na żywo zaprezentujemy wspomnienia z parady z ostatnich lat, a także, w wirtualny sposób gościć będziemy osoby od lat związane z paradą. Tegoroczna 83. Parada Pułaskiego odwołana została z powodu pandemii koronawirusa i przeniesiona została na rok 2021. Szczegóły na stronie www.RadioRAMPA.com

NOWY JORK – Arizona, Minnesota, Nevada, Rhode Island, Wyoming dodane zostały do listy stanów, przybywający z których poddać muszą się 14 dniowej kwarantannie. Pełna lista stanów na stronie Radio RAMPA./ Gubernator stanu NY podpisał zarządzenie, zgodnie z którym osoby pobierające zasiłek dla bezrobotnych nie stracą go, jeżeli przyjmą tymczasową pracę jako tzw. Poll Workers w lokalnych lub stanowych komisjach wyborczych. / 

USA – Prezydent Donald Trump zapowiedział, że w sobotę o godz. 5 p.m. ogłosi swojego kandydata na stanowisko sędziego sądu najwyższego – jak powiedział Prezydent, dziewięciu sędziów będzie potrzebnych aby zadecydować o legalności głosów oddanych drogą pocztową w listopadowych wyborach. / W USA liczba zgonów wywołanych COVID-19 przekroczyła 200,000. 

ŚWIAT – Sekretarz generalny ONZ proponuje, by najdalej do końca roku zawiesić wszystkie konflikty zbrojne na świecie. Antonio Guterres otworzył w Nowym Jorku doroczną sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna sesja zorganizowana została online, a politycy przysłali do ONZ nagrane wcześniej przemówienia. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump powiedział w przemówieniu z okazji 75-lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych, że Chiny muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za pandemię koronawirusa. Zdaniem amerykańskiego przywódcy, Pekin pozwolił, aby COVID-19 opuścił Państwo Środka i rozprzestrzenił się na całym świecie.
Donald Trump skrytykował również Światową Organizację Zdrowia (WHO), która jego zdaniem jest kontrolowana przez chińskie władze, a która – jak powiedział – początkowo fałszywie ogłosiła, że nie ma dowodów na wzajemne zakażanie się ludzi. W nagranym wcześniej wystąpieniu prezydent USA podkreślił również osiągnięcia swojej administracji w procesie pokojowy, między Serbią i Kosowem, a także w normalizacji stosunków między Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi oraz Bahrajnem:(IAR)

POLSKA – Możliwy jest brak zakazu lotów wewnątrz strefy Schengen. Od 1 października mają zmienić się zasady ustalania listy krajów do których obowiązuje zakaz lotów. Trwa dyskusja, która prawdopodobnie doprowadzi do tego, że zakazy lotów nie będą obejmować krajów znajdujących się w strefie Schengen – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Możliwy jest brak zakazu lotów wewnątrz strefy Schengen. Od 1 października mają zmienić się zasady ustalania listy krajów do których obowiązuje zakaz lotów. Trwa dyskusja, która prawdopodobnie doprowadzi do tego, że zakazy lotów nie będą obejmować krajów znajdujących się w strefie Schengen – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. / Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką przybyli wieczorem do Rzymu. Jutro prezydent spotka się z włoskimi władzami oraz lekarzami walczącymi z pandemią COVID-19. W czwartek polska delegacja odwiedzi Monte Cassino. A w piątek w Watykanie Andrzej Duda zostanie przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts