Wiadomości Dnia 9-24-20

Wiadomości Dnia 9-24-20
Reklama:

Słuchaj wiadomości dnia od poniedziałku do piątku poprzez urządzenie Alexa – dodaj Radio RAMPA i powiedz: Alexa, play my news. SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Wirtualna Parada Pułaskiego w Radio RAMPA – już 4 października w studio Radio RAMPA gościć będziemy prezesa komitetu głównego Parady Pułaskiego Richarda Zawisnego oraz Marszałka Głównego 83. Parady Pułaskiego, Jadwigę Kopala – w trakcie transmisji na żywo zaprezentujemy wspomnienia z parady z ostatnich lat, a także, w wirtualny sposób gościć będziemy osoby od lat związane z paradą. Tegoroczna 83. Parada Pułaskiego odwołana została z powodu pandemii koronawirusa i przeniesiona została na rok 2021. Szczegóły na stronie www.RadioRAMPA.com

NOWY JORK – organizatorzy tradycyjnego przywitania nowego roku na Times Square ogłosili, że najbliższa ceremonia opuszczenia kuli z confetti, odbędzie się wirtualnie. Jak zapowiedziano, być może odbędą się pojedyncze wydarzenia, ale z zachowaniem wszelkich zasad społecznego dystansu. Władze Metropolitan Opera ogłosiły, że sezon 2020/2021 zostaje odwołany. Opera ma plan wznowić działalność na sezon 2021/2022. Odwołania związane są z epidemią koronawirusa. / Tysiące ludzi wyszło w środę na ulice Nowego Jorku aby okazać swoje niezadowolenie z decyzji sądowej w sprawie śmierci Breonny Taylor. Więcej protestów jest planowanych na czwartek. 

USA – sąd zadecydował, że żaden z trzech oficerów zaangażowanych w śmierć Breonny Taylor, nie zostanie oskarżony o morderstwo. Jeden z byłych policjantów został oskarżony został o “bezmyślne zagrożenie życia”, zarzut dotyczy jednak narażenia na niebezpieczeństwo sąsiadów, a nie śmierci 26-letniej Taylor. Decyzja wywołała falę protestów w Louisville, ale również w innych dużych miastach USA. / Stany Zjednoczone nie mogą uznać Aleksandra Łukaszenki za legalnego prezydenta Białorusi. Takie stanowisko zajął amerykański Departament Stanu. W oświadczeniu przekazanym Polskiemu Radiu resort dyplomacji USA wskazał na nieprawidłowości podczas wyborów prezydenckich w tym kraju. (IAR)

ŚWIAT – pracownik rządowy z Korei Południowej został zastrzelony po przekroczeniu granicy morskiej z Koreą Północną. Mężczyzna zaginął niedaleko wysp Korei Południowej w poniedziałek. Został odnaleziony przez łódź należącą do Korei Północnej. Podejrzewano, że mężczyzna ucieka do Korei Północnej. Został później zastrzelony rzez łódź patrolową Korei Północnej – napięcie między Koreą Południową i Północną rośnie od czerwca, kiedy przerwana została komunikacja między krajami. / Prezydent Andrzej Duda zaapelował na forum ONZ o przestrzeganie praw człowieka na Białorusi. Polski prezydent jako jeden z kilkudziesięciu przywódców wygłosił przemówienie na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny szczyt ONZ zorganizowano w formule zdalnej. Światowi przywódcy nie przyjechali do Nowego Jorku, ale nagrali wcześniej swoje przemówienia. Wczoraj Aleksander Łukaszenka został zaprzysiężony na kolejną kadencję, a do uroczystości doszło bez wcześniejszej zapowiedzi. (IAR)

POLSKA –  Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział, że wszystko wskazuje na to, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński. Wicemarszałek Sejmu dodał, że prezes PiS-u ma być wicepremierem. Wicemarszałek powiedział, że jest to “wygodne i bezpieczne rozwiązanie”. Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że wejście prezesa Jarosława Kaczyńskiego do rządu będzie wzmocnieniem Rady Ministrów.  Po wczorajszym spotkaniu kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości Polska Agencja Prasowa pisała, powołując się na “źródło, zbliżone do rządu”, że prezes PiS miałby zostać szefem komitetu do spraw bezpieczeństwa i nadzorowałby resorty sprawiedliwości, obrony i MSWiA. / Prezydent Andrzej Duda jest teraz z wizytą we Włoszech. (IAR) 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts