Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – 7 stycznia 2020

Reklama - Advertisement

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – 7 stycznia 2020:

POLONIA – oficjalnie, swoją kadencję zakończył Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Maciej Golubiewski – konsul pełnić będzie teraz funkcję szefa gabinetu komisarza unijnego ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego. Swoje trzy lata pracy, Konsul podsumował na antenie Radio RAMPA. Wywiad wideo już wkrótce na naszej stronie.

NOWY JORK – sędzia zadecydował, o rozpoczęciu rozprawy sądowej przeciwko producentowi z Hollywood, Harvey Weinstein. We wtorek rozpoczyna się proces wybierania ławników, a może on potrwać nawet kilka tygodni. W poniedziałek, Weinsteinowi postawiono również zarzuty o molestowanie w Los Angeles.

USA – Najważniejszą wiadomością pozostaje napięcie pomiędzy USA a Iranem – Amerykanie wysyłają zwiększoną ilość wojsk oraz bombowce na Bliski Wschód.

Dodatkowo, Prezydent Donald Trump 28 stycznia 2020 roku organizuje wiec wyborczy w Wildwood, NJ. Można bezpłatnie otrzymać dwa bilety na osobę na to wydarzenie, dopóki bilety będą jeszcze dostępne. Należy dokonać rejestracji na stronie donaldjtrump.com

ŚWIAT – Podczas pogrzebu Sulejmaniego w Iranie, w wyniku paniki zginęło 40 osób. Niemcy wycofują swoje wojska z Iraku. / W Puerto Rico doszło do trzęsienia ziemi o sile 5,8 i kolejnego we wtorek o sile 6,4, po którym nastąpił wstrząs wtórny o sile 6,0 stopnia. Zginęła jedna osoba.

POLSKA – Po zakończeniu Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie poleci do Izraela na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Powodem jest to, że otrzymał zaproszenie, ale nie przewidziano jego wystąpienia. Podczas posiedzenia Rady Gabinetowej prezydent podkreślił, że trzy miliony polskich Żydów straciło życie, co jest połową liczby wszystkich ofiar Holokaustu (IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here