Zostałeś oszukany na pieniądze? Twój radny może Ci pomóc, tak jak Radny Holden z Queensu

Reklama - Advertisement

Wiele słyszymy o oszustach, którzy chcą wykorzystać niewiedzę lub zbytnią ufność ludzką, aby się wzbogacić. Kiedy dana osoba traci w wyniku takiego oszustwa pieniądze, martwi się, że już nigdy ich nie odzyska, lub że rozpoczęcie sprawy, wynajęcie prawnika i inne, będą ją zbyt wiele kosztować.

Radny Robert Holden, reprezentujący w Radzie Miasta Nowy Jork dzielnice Maspeth, Ridgewood, Glendale, Middle Village, Woodside i Woodhave już niejednokrotnie pomógł osobom oszukanym. PAMIĘTAJCIE: kiedy zostaniecie oszukani, możecie zgłosić się do biura swoich radnych i poprosić ich w takiej sytuacji o ingerencję i pomoc.

Poniżej kilka przykładów z pracy biura radnego Roberta Holdena, w którym szefem gabinetu jest Amerykanin polskiego pochodzenia, Daniel Kurzyna. Możecie zawsze zadzwonić do biura i poprosić o pomoc. Dla mieszkańców dzielnic Maspeth, Ridgewood, Glendale, Middle Village, Woodside i Woodhaven, biuro lokalne radnego mieści się przy 64-69 Dry Harbor Rd
Middle Village, NY 11379, telefon: (718) 366-3900

Biuro radnego Roberta Holdena zdołało odzyskać aż $14,000 dla jednej z mieszkanek okregu, Stefanii. Padła ona ofiarą oszustwa telefonicznego – oszuści powiedzieli jej, że jedno z jej wnucząt spowodowało wypadek poza stanem i że pójdzie do więzienia, jeżeli Stefania nie wpłaci $14,000. Wraz z prokuraturą z Queensu, biuro radnego wywalczyło zwrot pieniędzy dla Pani Stefani! 

Council Member Robert F. Holden Office

Inna mieszkanka okręgu, Carmen, odzyskała $6000, których nie mogła wyegzekwować z polisy ubezpieczeniowej swojego zmarłego męża. Firma ubezpieczeniowa wysłała czek do New Jersey Treasury, gdzie Carmen kiedyś mieszkała, ale pracownicy biura Holdena znaleźli należne jej pieniądze. 

Council Member Robert F. Holden Office

Kilka osób w okręgu padło również ofiarą oszustwa firm, które zapewniały, że ich domy wymagają naprawy. Właściciele domów godzili się na naprawy, za które płacili, a później okazywało się, że nic nie zostało naprawione. Niektóre przypadki dotyczyły na przykład naprawy dachów. Biuro Roberta Holdena poinformowało, że szczególnie jedna firma w okręgu – C. Johnston Roofing – skupiała się na oszukiwaniu starszych ludzi. Dzięki ingerencji biura radnego, udało się odzyskać tysiące dolarów dla oszukanych właścicieli domów. Na zdjęciu poniżej, tylko jeden przykład: Albert otrzymał zwrot $1000.  

Możecie zawsze zadzwonić do biura i poprosić o pomoc. Dla mieszkańców dzielnic Maspeth, Ridgewood, Glendale, Middle Village, Woodside i Woodhaven, biuro lokalne radnego Roberta Holdena mieści się przy 64-69 Dry Harbor Rd, Middle Village, NY 11379, telefon: (718) 366-3900.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here