Wiadomości dnia w Radio RAMPA 8-14-19

Wiadomoćci dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 14 sierpnia 2019 roku. Codziennie rano słuchajcie Wiadomości Dnia w Radio RAMPA – najważniejsze wiadomości na początek każdego dnia, możecie odsłuchać i poczytać na naszej stronie, ale również, możecie ustawić swoje nadajniki Amazon Alexa i codziennie rano słuchać Radio RAMPA.

 

 

  • POLONIA: w czwartek, 15 sierpnia w Nowym Jorku dojdzie do spotkania z reprezentantką Polski w Judo, Agatą Szafran. Przebywa ona obecnie w USA na zaproszenie Amerykańskiego Związku Judo. Na spotkaniu Agata opowie o swoich dotychczasowych sukcesach jak i planach na przyszłość. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 8 wieczorem w restauracji Jhonnys Cafe na Maspeth. Szczegóły na stronie www.RadioRAMPA.com
  • NOWY JORK: policja nowojorska poinformowała o ósmym w tym roku przypadku samobójstwa policjanta. 35-letni członek NYPD, który przypisany był tymczasowo do patrolowania okolic Yankee Stadium, odebrał sobie życie nie będąc na służbie. Pracował w policji od 7 lat. To szósty od 5 czerwca, a ósmy w tym roku przypadek samobójstwa w policji – do tehj pory średnia w departamencie wynosiła 4-5 samobójstw rocznie. NYPD przypomina swoim członkom o narzędziach jakie mają do dyspozycji, jeżeli potrzebują konsultacji czy pomocy psychologicznej.
  • USA – Policja w Dayton w stanie Ohio podał dokładny przebieg zdarzeń, w trakcie strzelaninyh do której doszło w tym miasteczku wcześniej w tym miesiącu – zginęło wówczas 9 osób. 24-letni sprawca przyjechał do nocnego klubu wraz ze swoją siostrą i jeszcze jedną osobą. Zostawił ich w barze Blind Bob, poszedł do innego klubu, po czym wrócił do samochodu po broń i zaczął strzelać. Nie znane są w dalszym ciągu jego motywy, ani to czy zabicie jego siostry i przyjaciela było celowe – sprawca jednak wiedział na pewno, że wciąż są oni w okolicy.

Z innych wiadomości, nie będzie nowych taryf na produkty z Chin do 15 grudnia, a to oznacza, że zabawki, telefony czy elektronika nie zdrożeją przed świętami Bożego narodzenia.  

  • ŚWIAT – sytuacja w Hong Kongu zaostrza się. Po kolejnej nocy antyrządowych protestów. Drugą noc z rzędu protestujący zablokowali główny terminal lotniska w Hong Kongu uniemożliwiając jego pracę. Pokonali oni ochronę lotniska i używali wózków na bagaże, aby stworzyć barykady przed punktami bezpieczeństwa. Również, fizycznie bolokowali pasażerów przed wejściem na pokład samolotów. Sześć osób zostało hospitalizowanych, a pięć aresztowanych. Sytuacje udało się opanować nad ranem i praca lotniska wróciła do normy. Demonstracje w Hong Kongu trwają od 10 tygodni. Protestujący domagają się większej demokracji. Hong Kong, jako wcześniejsza kolonia brytyjska, od 1997 roku należy do Chin. w swojej konstytucji ma zagwarantowane wiele wolności, które nie są dostępne dla mieszkańców Chin. Sam ustrój Hong Kongu zakłada również demokrację, a jak twierdzą protestujący, Chiny chcą zbyt dużej kontroli.
  • POLSKA: Jak podaje IAR, Prezydent Andrzej Duda powołał nowego ministra spraw wewnętrznych i administracji – Mariusza Kamińskiego. Nowy szef resortu będzie łączył swoją dotychczasową funkcję ministra koordynatora do spraw służb specjalnych z funkcją szefa MSWiA. Mariusz Kamiński zastąpił na stanowisku Elżbietę Witek, która po dwóch miesiącach od objęcia ministerstwa została wybrana na stanowisko marszałka Sejmu. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here