Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-15-19

Reklama - Advertisement

Słuchaj Wiadomości Dnia w Radio RAMPA od poniedziałku do piątku rano na naszej stronie lub poprzez swoje urządzenie ALEXA.

 

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 15 sierpnia 2019 roku 

  • Polonia: 11 sierpnia w Nowym Jorku zmarła uczestniczka Powstania Warszawskiego, Pani Wanda Woś-Lorenc, pseudonim “Julita.” Miała 91 lat. urodziła się 22 czerwca 1928 roku w Warszawie. Była członkiem Narodowych Sił Zbrojnych, więźniem trzech obozów koncentracyjnych w Niemczech. Na stronie RadioRAMPA.com znajdują się informacje dotyczące pożegnania Pani Wandy. Dzisiaj wystawienie zwłok, jutro msza święta i pogrzeb.
  • Nowy Jork: dziewiąty w tym roku policjant w Nowym Jorku odebrał sobie życie – zadał sobie strzał w głowę, a znaleziony został w swoim domu w sekcji Laurelton na Queensie. Wiadomość nadchodzi zaledwie dzień po tym, jak informowaliśmy o śmierci innego policjanta poprzez samobójstwo. // Dow Jones zanotował spadek 800 punktów, po tym jak rynek papierów wartościowych, po raz pierwszy od 2007 roku, pokazał znak ostrzegawczy przed możliwą recesją.
  • USA – groźna strzelanina w Filadelfii. Sześciu oficerów policji zostało postrzelonych w wyniku konfrontacji ze sprawcą, który zabarykadował się w jednym z domów w sekcji Nicetown-Tioga. Sprawca wziął dwóch policjantów i trzy inne osoby jako zakładników, udało się ich bezpiecznie ewakuować kilka godzin po rozpoczęciu zajścia. Po 7 godzinach, sprawca oddał się w ręce policji.
  • ŚWIAT – Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że Niemcy będą zwiekszały swoje wydatki na obronność w ramach NATO. Kanclerz powiedziała także, że ma nadzieję iż amerykańscy żolnierze nie zostaną wycofani z Niemiec.
  • Polska: Dzisiaj w Katowicach uroczysta defilada z okazji Święta Wojska Polskiego, a także w dniach setnej rocznicy wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego. W przemarszu pod nazwą „Wierni Polsce” bierze udział ponad 2,5 tysiąca żołnierzy, ze wszystkich oddziałów sił zbrojnych, a także przedstawiciele wojsk sojuszniczych NATO, w tym żołnierze amerykańscy. Defialdę obserwują najważniejsi politycy w Polsce, na czele z Prezydentem Andrzejem Dudą i Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here