Wiadomości Dnia w Radio RAMPA 8-22-19

Reklama:

Słuchaj Wiadomości Dnia w Radio RAMPA od poniedziałku do piątku rano na naszej stronie lub poprzez swoje urządzenie ALEXA.

Wiadomości dnia w Radio RAMPA – dzisiaj jest 22 sierpnia 2019 roku:

  • Polonia: Co to będzie za mecz – towarzyski w naturze, ale spoglądając na skład i liderów, z pewnością nie zabraknie emocji. Już 25 sierpnia podczas trzydziestego, jubileuszowego, memoriału im. Kazimierza Deyny w Garfield, NJ, drużyna Adama Kownackiego z Nowego Jorku zagra przeciwko drużynie Tomasza Adamka z New Jersey. Początek meczu o godzinie 4:30 p.m., jednak wszystkich fanów piłki nożnej zapraszamy już od rana, ponieważ rozgrywki sportowe w kategoriach Open, Over 40 i Over 50, ropoczną się o 8:30 a.m. Szczegółowe informacje, skład drużyn i rozmowa z Wojciechem Ziebowiczem, współzałożycielem Zwi.ązku Polonijnych Klubów Piłkarskich na stronie Radio RAMPA.
  • Nowy Jork: Policja nowojorska podaje, że wtorek był tragicznym dniem w mieście. W strzelaninach, które miejsce miały w dzielnicach Queens i Brooklyn zginęło pięć osób – wszystko w przeciągu 24 godzin na Jamaice, Coney Island i w Brownsville. Policja wciąż prowadzi śledztwo, ani jedna osoba nie została aresztowana.
  • USA – Prezydent Donald Trump przyznał, że po raz kolejny, poważnie rozważa zakończenie prawa do uzyskania obywatelstwa amerykańskiego drogą narodzin na terenie USA. Prezydent mówił o tym już kilkakrotnie, będąc świadomym, że taki ruch wywołał by natychmiastowe pozwy prawne. Prawo do uzyskania obywatelstwa amerykańskiego automatycznie po urodzeniu się na ziemi amerykańskiej, jest zagwarantowane w 14 poprawce do Konstytucji. Również w środę, administracja Donalda Trumpa ogłosiła propozycję dotyczącą przetrzymywania nieudokumentowanych rodzin na czas nieokreślony ale razem, co zmienić miałoby funkcjonującą zasadę zgodnie z którą, nieudokumentowane dzieci, mogą być przetrzymywane tylko do 20 dni. Prezydent Trump powiedział, że nowe prawo miałoby zniechęcić migrantów od przybywania do USA, ale również, wyeliminować rozdzielanie rodzin na granicach. Prezydent powiedział, że zmartwiony jest ilością nieudokumentowanych dzieci, które wyemigrować chcą do USA.
  • ŚWIAT – w zatrważającym tempie płoną płuca ziemi, czyli lasy Amazonii w Brazylii. Naukowcy ostrzegają, że może to mieć drastyczny wpływ na walkę ze zmianą klimatu. W Brazylii odnotowano w tym roku 72,843 pożary, z czego połowa w regionie Amazonii – to o 80% więcej niż rok temu. Lasy Amazonii produkują 20% tlenu jaki znajduje się w atmosferze Ziemi. Lasy te uwarzane są za kluczowe w spowalnianiu globalnego ocieplenia, jest to też dom dla niezliczonych gatunków fauny i flory. Mając powierzchnię odpowiadającą niemal połowie Stanów Zjednoczonych, jest to największy las deszczowy na świecie. Opary dymu pokrywają ponad połowę Brazylii, a także części Peru, Boliwi i Paragwaju.
  • Polska: jak podaje IAR, 95-letnia Włoszka Emma Morosini dotarła na Jasną Górę. Samotnie pielgrzymująca, znad znajdującego się w północnych Włoszech jeziora Garda, kobieta pokonała trasę około tysiąca kilometrów. Wieczorem uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej. Emma Morosini pielgrzymuje od 25 lat, od dnia kiedy została cudownie uzdrowiona. Postanowiła wtedy, że każdego roku, przez trzy miesiące będzie wędrować do sanktuariów Maryjnych. Pierwszym miejscem, które nawiedziła było Lourdes, później Fatima.
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts