Wiadomości z Los Angeles – Podcast 26 Października 2019

Reklama - Advertisement

Witam  i zapraszam na Podcast, w którym opowiadadam o najważniejszych wydarzeniach z Metropolii Los Angeles. Dzisiaj relacja z festiwalu polskiego w San Diego, który obył się już poraz XXIV w dniach: 11-13 października. Tak jak zaobserwowałam, polskie fetiwale w Kalifornii cieszą się zainteresowaniem nie tylko wsród Polonusów, ale także miłośników polskiej kultury i jedzenia. Tak też było podczas polskiego festiwalu w San Diego! Tradycyjne polskie pierogi, gołąbki, kiełbasa i bigos w połączdeniu z muzyka, śpiewem i tańcem ludowym to połączenie jakiemu ciężko się oprzeć. Jeśli tego za mało, to dla smakoszy piwa przygotowane były zapasy kilku rodzajów importowanego z Polski złotego napoju.

W  środę 16 października w Live House Hollywood, przy renomowanej szkole muzyki nowoczesnej Musician Institute odbył się występ muzyczny L.U.K & Rebel Babel. Łukasz Roskowski wraz z gigantycznym zespołem zaprezentował unikatowe dźwieki łącząc różne style muzyczne, miksując przy tym muzykę filmową polskich twórców. Charakterystycznym puntktem muzycznych happeningów i koncerów Łukasza jest to, że angażuje on do nich lokalnych muzyków. Tym sposobem tworzy on za każdym razem niepowtarzalne show.

W Los Angeles zakończył się właśnie Festiwal Polskich Filmów, który trwał 7 dni od 18 do 24 października. Była to już XX edycja dorocznego fetiwalu, który założył i prowadził przez 20 lat Vladek Juszkiewicz. Podczas uroczystej gali otwarcia fetiwalu w WGT w Beverly Hills, CA rozdano nagrody filmowe laureatom tegorocznego festiwalu. Nagrodę im. Poli Negri otrzymali Joseph Runningfox i Keir Duella za rolę w filmie “Dolina Bogów” Lecha Majewskiego. Specjalnymi gośćmi gali był Konul Generalny RP w Los Angeles – Jarosław Łasiński, oraz polsko-amerykański koszykarz NBA – Marcin Gortat. Przez kolejne 6 dni w dwóch lokalizacjach – Norh Hollywood i Santa Monica – wyświetlane były filmy polskie w ramach fetiwalu.

Na koniec zapraszam na poradnik pielęgnacji cery i dobrego samopoczucia podczas tej jesieni. Tajniki te zdradza Małgosia Tomaszewicz, ekspertka w dziedzinie kosmetologii z European Skin & Massage Studio w Santa Monica, CA. Pani Małgosia przygotowała dla słuchaczy Radio Rampa zniżkę 20% na zabiegi kosmetyczne w studio w Santa Monica, CA, oraz 10% zniżki na zakup online organicznych kosmetyków pielęgnacyjnych “Woda” z darmową wysyłką na terenie USA. Aby owiedzieć się więcej śledźcie stronę RadioRAMPA.com/LA oraz stronę na facebooku @RadioRAMPAla

Zapraszam serdenie!

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here