Wideo relacja: Polska duma na Piątej Alei

Reklama - Advertisement

Tysiące Polaków, i ich przyjaciół z całego świata, udział wzięło w 78. Paradzie Kazimierza Pułaskiego na Manhattanie. Nie brakowało biało-czerwonych barw w przeróżnych wydaniach – flagi, ubiory, kolory kontyngentów i samochodów. Wszystko po to aby pokazać, że w pierwszą niedzielę października Nowy Jork należy do Polaków!

Maszerujących witał tegoroczny Główny Marszałek Parady Pułaskiego Artur Dybanowski, wraz z żoną Agnieszką i córeczką Anabelle. Wśród obecnych gości specjalnych byli duchowni i politycy, biznesmeni i przedstawiciele największych amerykańskich organizacji, wśród nich senator Chuck Schumer, senator Reymond Leśniak, kongresmenka Carolyn B. Maloney, poseł stanowy Joseph Lentol, konsul generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek, poseł Antonii Macierewicz, oraz honorowi marszałkowie tegorocznej parady: ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz i J. Mark McWatters, członek zarządu NCUA (National Credit Union Association); nie zabrakło również księży biskupów Witolda Mroziewskiego i Andrzeja Zglejszewskiego.

Wśród największych organizacji i kontyngentów nie sposób nie wymienić głównego sponsora Parady Pułaskiego – Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, w której szeregach maszerowało kilkadziesiąt osób, na czele z Panem Krzysztofem Matyszczykiem, przewodniczącym rady dyrektorów oraz Panem Bogdanem Chemielewskim, dyrektorem wykonawczym. W kontyngencie Naszej Unii maszerował również Michael Fryzel, były prezez NCUA, oraz Marszałek Honorowy J. Mark McWatters.

Pełna relacja wideo z Parady w RAMPA TV już w tym tygodniu! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! Dziękujemy wszystkim za wspólny udział w Paradzie wraz z Radio RAMPA – przez Piątą Aleję jechaliśmy dumnie naszym radio-wozem MALUCHEM Fiatem 126p. Na czele naszego kontyngentu maszerował również prawdziwy Górnik ze Śląska – Pan Witold Adamski z żoną Marią.

Zobaczcie wideo:

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here