Większość krajów UE za obowiązkowymi testami covidowymi dla osób przylatujących z Chin

Reklama - Advertisement

Zdecydowana większość unijnych krajów jest za obowiązkowymi testami covidowymi dla osób przylatujących do Wspólnoty z Chin w reakcji na gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w Państwie Środka. Takie są rezultaty wtorkowego spotkania europejskich ekspertów w Brukseli. 

„Koordynacja, solidarność i współpraca są kluczowe” – mówił rzecznik Komisji Europejskiej Tim McPhie. Na razie nie ma jednomyślności co do testowania podróżnych z Chin, ale zdecydowana większość krajów uważa, że ten wymóg powinien być wprowadzony na unijnym poziomie. Do tej pory obowiązkowe testy wprowadziły trzy kraje członkowskie z 27 – Włochy, Hiszpania i Francja.

Wśród proponowanych działań jest też wymóg noszenia maseczek przez pasażerów w samolotach lecących z Chin do Europy. „Te działania obejmują również kontrolę ścieków w samolotach” – poinformował rzecznik Komisji wymieniając też zwiększenie sekwencjonowania genomów koronawirusa, by wykryć nowe warianty.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here