Większość Polaków zadowolona z miejsca zamieszkania i małżeństwa

Date:

Większość Polaków (po 84 proc.) deklaruje zadowolenie z przyjaciół i najbliższych oraz z miejsca zamieszkania. Dla niemal trzech czwartych badanych (74 proc.) źródłem satysfakcji są dzieci – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Niemal trzy piąte ankietowanych (63 proc.) deklarują zadowolenie z małżeństwa. Tak jak w przypadku zadowolonych z dzieci, w tej grupie także dominują bardzo zadowoleni (43 proc.). Niemal tylu samo badanych, ilu jest zadowolonych z małżeństwa, czerpie tez satysfakcję z wykształcenia i kwalifikacji (62 proc.).

Jednak – jak podkreśla CBOS – o ile niezadowolenie z małżeństwa deklarowane jest sporadycznie (2 proc. ogółu ankietowanych; 29 proc. wskazało odpowiedź “nie dotyczy”), o tyle brak satysfakcji z osiągniętego wykształcenia i kwalifikacji deklaruje 13 proc. respondentów.

Według badań CBOS, większość Polaków mówi też o zadowoleniu z materialnych warunków życia (mieszkania, wyposażenia itp.) oraz ze stanu zdrowia (po 59 proc.). Jednak stan zdrowia jest niemal dwukrotnie częściej źródłem niezadowolenia niż materialne życia badanych (18 proc. wobec 10 proc.), ale jednocześnie Polacy częściej są bardzo zadowoleni ze zdrowia niż z warunków materialnych (20 proc. wobec 14 proc.).

Połowa respondentów jest zadowolona z przebiegu pracy zawodowej (50 proc.), choć na ogół jest to satysfakcja umiarkowana (33 proc.).

Jak wynika z badań CBOS, przebieg kariery zawodowej jest aspektem życia relatywnie rzadko wywołującym poczucie niezadowolenia (deklaruje je 6 proc. ogółu badanych; 24 proc. respondentów stwierdziło, że to pytanie ich nie dotyczy).

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

Powstańcze piosenki i wspomnienia w Instytucie Piłsudskiego w Ameryce

2 sierpnia w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku miała...

Niewykluczane spotkanie prezydentów Dudy i Bidena w Nowym Jorku

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch nie wykluczył, że...

Robert Lewandowski w Barcelonie z numerem “9”

Robert Lewandowski został zaprezentowany jako piłkarz Barcelony na stadionie...

Pół miliona nowych miejsc pracy w USA w lipcu

Mimo obaw o recesję amerykańscy pracodawcy stworzyli w lipcu...