Wiele zawdzięczam temu, że jestem Polakiem – Darek Barcikowski przed Paradą Pułaskiego

Reklama - Advertisement

Dariusz Barcikowski miał 9 lat, kiedy z rodzicami przyjechał do Stanów Zjednoczonych. Uczęszczał do polskiej szkoły, należał do harcerzy i zespołu folklorystycznego. Jego rodzice dbali o to, aby wychowany był w polskiej tradycji. Jak dzisiaj mówi Darek, w kwestii polskiego wychowania wszystko zawdzięcza rodzicom i Polonii – Polonia amerykańska jest świetnie zorganizowana do tego, aby pomóc rodzicom, w wypełnaniu patriotycznego obowiązku.

Dzisiaj Darek jest wydawcą Gazety Biały Orzeł, Konsulem Honorowym RP w Connecticut, a w tym roku, wybrany został Marszałkiem Głównym tegorocznej Parady Pułaskiego – pierwszym w historii Marszałkiem ze stanu Connecticut.

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem parady, Darek opowiada o ostatnich miesiącach ale i oczekiwaniach co do wielkiego dnia. 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here