Parada Pułaskiego łączy pokolenia Polaków – Richard Zawisny w Radio RAMPA

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest prezes Komitetu Głównego Parady Pułaskiego, Richard Zawisny. Rozmawiamy o nadchodzącej, 82. Paradzie Pułaskiego, która już 6 października przejdzie Piątą Aleją na Manhattanie. W tym toku, parada po raz pierwszy w historii poprowadzona będzie przez Marszałka Głównego ze stanu Connecticut, Darka Barcikowskiego.

Jak mówi Zawisny, od teraz marszałkowie będa wybierani na przemian ze stanów Nowy Jork/Connecticut i New Jersey/Pennsylvania. W tym roku, parada upamiętnia Ignacego Jana Paderewskiego oraz setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a USA. Zawisny, na podstawie swojego wieloletniego zaanagżowania w sprawy polskie w USA, komentuje rozwój tych relacji. 

Na koniec rozmawiamy również o tym jak ważne jest Polskie pochodzenie dla tych, którzy mieszkają w USA i dlaczego ważne jest aby brać udział w paradzie.

 

 
Tak było na paradzie rok temu:

81. Parada Pułaskiego w Nowym Jorku z okazji 100. rocznicy Niepodległości Polski – relacja wideo

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here